Silinmeyen Klasörler Nasıl Silinir ?

Bilgisayarımızda yaptığımız bir işlem sonrasında kalan ve silmeye çalıştığımızda sürekli hata veren bu gıcık ? klasörlerden nasıl kurtulabiliriz ?

 

Hemen hemen genel bir çok Windows kullanıcısı bu sorun ile karşı karşıya gelmiştir ve geliyordur. Bu sorun ile karşı karşıya gelindiği zaman ise ilk başlarda çok önemsenmese de ilerleyen zamanlarda o klasörün göze batmasıyla bir silme yöntemi arayışına girilir. Ben ise bu yazımda sizlere o gıcık “Silinmeyen Klasörler Nasıl Silinir ?” yöntemlerini anlatacağım.

 

 

Silinmeyen Klasörler Nasıl Silinir ?

 

Bir çok bu silinmeyen klasörleri programlı ve programsız silme yöntemleri mevcuttur. Kimisi görev yöneticisinden komut dosyası durdurup yapıyor, kimisi falan filan. Asıl benim size anlatmaya çalıştığım şey ise her bilgisayarda bulunan Winrar ile bu silinmeyen klasörleri nasıl silebileceğimizi göstereceğim.

 

Diğer bir yandan ise indirme sitemizde yer alan Unlocker vb. tarzı programlara Dosya ve Disk Yöneticileri adlı kategori başlığımızdan ulaşabilirsiniz. O kategoride yer alan ve dosya silme işleminizi yapabilecek en iyi programı bulup ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Benim ise sizlere anlatacağım en basit yöntem olan Winrar ile “Silinmeyen Klasörler Nasıl Silinir ?” Yapacağımız işlemler aslına bakılırsa çok basit. Silmeye çalışıp, silemediğimiz klasörümüzü “Arşiv ekle” seçeneğine tıklayıp açılan pencerede “Arşiv ekledikten sonra sil” butonuna tıklamaktan geçiyor.

 

Bu sayede silinmeyen klasörünüzü Winrar silmiş oluyor. Oluşan arşiv dosyasını ise rahatlıkla silebileceğinizi göreceksiniz.  Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz 1 dakika 35 saniyelik videomuz dan öğrenebilirsiniz. Sanılanın aksine “Silinmeyen Dosyaları Silmek” bu kadar basit ve uğraştırıcı olmayan bir işlem.


] }

“Silinmeyen Klasörler Nasıl Silinir ?” üzerine 3 yorum

  1. Bilgisayarımda silinmeyen klasörler vardı bu yazıyı gördükden sonra silinmeyen klasörün olmadıgına inandım aslında hepsi kolay bir şekilde silinebiliyormuş

    Cevapla

Yorum yapın