Windows 10 Oturum Şifresi Nasıl Kaldırılır ?

Windows 10 ‘u ilk kurduğumuzda yada ilerleyen zamanlarda şifre koyduğumuzda gün gelip kaldırmak isteyebiliyoruz. Windows 10’da ayarlara girdiğimizde “Parola Kaldır” adlı bir seçenek olmaması ise bazı kullanıcıları şaşırtabiliyor.

 

Eski Windows sürümlerinde “Parola Kaldır” seçeneği mevcut iken ne yazık ki Windows 10 ‘da bu seçeneğin bu adı taşımaması ve parola kaldırma işlemlerinin başka bir başlık adı altından yapılması gerekmektedir.

 

 

Windows 10 Oturum Şifresi Nasıl Kaldırılır ?

 

Windows 10 Kullanıcı şifrenizi kaldırmak için ilk başta izleyebileceğimiz iki yöntem bulunmaktadır. Buda bilgisayarımızda ki oturumumuzun türüdür. Eğer mail hesabınızla giriş yapılmış bir oturum var ise ayarlardan hiç bir şekilde şifrenizi kaldıramazsınız. En fazla yapabileceğiniz işlem şifrenizi değiştirmek olur ki buda otomatik olarak mail hesabınızın şifresini değiştirmek olacaktır.

 

Diğer bir yöntem ise bilgisayarınızın normal bir kullanıcı hesabına sahip olmasıdır. Bu sayede kolaylıkla Ayarlara girip şifremizi kaldırabiliriz.

 

Aslına bakıldığında bu iki işlemde çok basit ve saniyeler içinde halledebileceğiniz bir şey. Sadece dikkat etmeniz gerekenler Oturum tipinize göre yapacağınız işlem basamaklarıdır. Ve şu da vardır ki başlat satırından açacağımız komut dosyası her iki işlemi de kapsamaktadır.

 

Bu sayede Windows 10 Oturum Şifresi Kaldırma işlemlerini başarı ile yapabilirsiniz. Bütün hepsi detayları ile videoda ⬇️. İyi seyirler dileriz ?.


] }

Yorum yapın