Sinema Dünyasının En Çok Kazanan İsimleri

Sinema dünyasının en çok kazanan isimleri şunlardır:

Amy Adams

45 yaşında olan oyuncu özellikle Hollywood film sektörünün önde gelenlerindendir. Sayısız film ve dizide başrol alan Amy Adamsın bilindik en ünlü filmleri şunlardır: Düzenbaz, Sharp Objects, Geliş, Manhattan`dan Sihir, Çelik Adam, Dövüşçü, Sıkıysa Yakala gibi birçok film ve TV şovunda yer almıştır. Amy Adams`ın ortalama geliri 11,5 milyon dolardır.

Chrıss Pratt

chriss pratt

Özellikle televizyon dizileri sayesinde büyük bir ün ve şöhrete sahiptir. Parcs and Recreation adlı TV şovu sayesinde büyük bir başarı yakalamıştır. Kanada kökenli oyuncu 2002- 2006 yılları arasında televizyonlarda yayınlanan sürekli dizi Everwood`da oynamıştır. Everwood dizi yayından kaldırıldıktan sonra Parcs And Recreation`de bulunan Andy Dywer karakterini canlandırarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Dünyaca aktörlerinde rol aldığı Moneyball adlı filmde de rol alarak kariyerinin sonuna geldiğini düşünen karamsar bir beyzbolcuyu canlandırmıştır. Bu başarılı girişiminden sonra En iyi film akademi ödülünü alan Zero Dark Thirty adlı filmde rol almıştır. 2013 yılından bugüne kadar Marvel stüdyosu ile yakın bir işbirliği içine girmiştir. Guardiand Of The Galaxy filminde Peter Quill karakterini canlandırmıştır. Chrıss Patt`in geliri 17 milyon dolar civarındadır.

Ayrıca tarihte ilk üretilen otomobil markaları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Jennıfer Lawrence

Genç yaşta The Bill Engval Show aracılığıyla başlamıştır. Başarılı bir oyunculuk geçirdikten sonra The Devil You Know, Cold Case, Medium ve Monk TV serilerinde de rol almıştır. The Burning Plain`de oynadığı büyük yapım sayesinde Venedik Film Festivalinde Marcello Mastroianni ödülünü almaya hak kazanmıştır. 2011 yılında akademi ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülüne aday olmuş ve NBR ödülü dahil olmak üzere 7 ayrı ödül almıştır. X-Menn First Class filminde Mystique ödülünü almaya hak kazandı. Silver Linings Playbook adlı oscar adaylı filmde Tiffany Maxwell karakterini canlandırarak büyük beğeni toplamıştır. Jennıfer Lawrence`in geliri 24 milyon dolardır.

Jackıe Chan

jackie chan

Özellikle Uzak Doğu temalı ve Uzak Doğu dövüşlü filmlerde Dünya çapında her yerde büyük beğeni ve taktir kazanmıştır. 1962 yılından bugüne kadar 100`ün üzerinde film ve dizide rol almıştır. Ejder Kalesi adlı filmiyle beraber büyük ilgi ve taktir toplamıştır. Çok fazla tehlikeli sahnede korkmadan oynayan Jackıe Chan dublörlük zamanlarında çok fazla yaralanma geçirdi. Film ve dizi kariyerinin yanında aynı zamanda müzikte yaparak çeşitli pop şarkıları da çıkarmıştır. Dünya`nın en yüksek ücretli oyuncusu olarak bilinen Jackıe Chan`in yaklaşık kazancı 49 milyon dolardır.

Vın Dıesel

İlk oyunculuk deneyimini Awakenings adlı filmde başlamıştır. Bu eserden sonra kendi yazıp oynadığı Multi-Facial ile büyük beğeni toplamıştır. 1997 yılında Sundance film yarışmasında ikinci seçilerek kariyerinde büyük bir başarıya imza atmıştır. Özellikle Hızlı ve Öfkeli serisiyle beraber daha da tanınan Van Dıesel`in geliri 54,5 milyon dolardır.


] }

Yorum yapın