Sitenizde Reklam/Sponsorluk Sayfası Önemi

Sitenize reklam alarak para kazanmak isteyenlerin mutlaka profesyonelce hazırlanmış tam olarak profesyonel olmasa bile çok uğraşılmış hoş görünümlü  bir reklam/sponsorluk sayfasına sahip olmaları ihtiyacı içindedirler. Ciddi ve detaylı bir reklam sayfası reklam verenleri reklam verme konusunda ikna edeceği gibi sitenize daha profesyonel bir hava katacaktır.

 

Reklam sayfası oluşturmanın da bir zamanı vardır. Sitenizi açar açmaz, daha 3-5 içerik girmeden reklam sayfası oluşturmak sizi komik duruma düşürebilir. Reklam isimli bir sayfa açıp içerisine üç beş satır bir şey yazıp şu adresten ulaşabilirsiniz demek sizi ciddiyetten ve profesyonellikten çok uzak tutup reklam verme potansiyeli olan kişinin sayfayı hızla terk etmesine yol açacaktır.

 

 

Sitenizde Reklam/Sponsorluk Sayfası Nasıl Düzenlenmelidir ?

 

Sitenizin Tanımı

Reklam verecek kişi sitenizi tanımayabilir. Bu yüzden siteniz hakkında kısaca bilgi verebilirsiniz. Kuruluş amacınız, başarılarınız bu bölümde yazılabilir.

 

Reklamlarla İlgilenecek Kişi Hakkında Bilgi 

 Reklam verecek kişi sitenin arkasında kimin olduğunu ve kiminle muhattap olacağını bilmek ister. Burada kendinizi kısaca tanıtmak ve küçük bir profil fotoğrafı eklemek reklam veren üzerinde olumlu bir etki bırakacaktır.

 

Sitenizin Trafiği

Sitenizin trafiği reklam verecek firma için en önemli bir unsurdur. Firmaların hedef kitleleriyle sizin ziyaretçi profilinizin eşleşmesi kazançlı sponsorluk anlaşmalarını beraberinde getirebilir. Bu konuda sitenize girenlerin yaş ağırlığını, hitini, yaş gurubunu ve nerelerden daha fazla tık aldığını yazabilirsiniz.

 

Reklam Türleri Ve Ücretleri

Reklam verenlere farklı reklam seçenekleri sunun ve bunların ne kadar yayınlama zamanda ne kadar ücret talep ettiğinizi açıkça belirtmeniz de yarar vardır. Kimse birine mesaj atıp ücret öğrenmek kolay kolay istemez.

 

İletişim Ve Ödeme Bilgileri

Bir reklam türüne karar veren kişi ödemeyi hangi yollarla yapacağını ve detayları görüşmek için size nasıl ulaşabileceğini bu sayfada bulmalı. Ödeme için farklı seçenekler sunmak, reklam alma şansınızı arttıracaktır. Ayrıca iletişim bilgilerinize telefon numarası eklemek, karşı tarafa güven aşılayacaktır.


] }

Yorum yapın