Spotify Nedir, Nasıl Kullanılır ?

2008 yılı itibari ile birçok ülkede hizmet vermeye başlayan online bir müzik platformu olan Spotify, Türkiye’de birçok kullanıcı arasında popüler. Premium’ geçiş için 30 gün ücretsiz denemeden sonra, aylık 13,99 TL ile kullanabilmektesiniz.

 

Spotify’nin avantajları; karışık çalma özelliği, reklam olmadan müzik dinleme keyfi, sınırsız atlama hakkı, çevrimdışı da dinleyebilme imkanı, istediğiniz parçayı seçebilme özelliği ve yüksek kaliteli ses imkanıdır.

 

 

Spotify Nasıl Kullanılır ?

Spotify’e facebook ile ya da kullanıcı kaydı oluşturarak giriş yapabilmektesiniz. Facebook ile giriş yaptığınız zaman arkadaşlarınızın dinlediklerine erişme imkanına sahip olabilmektesiniz. Yükledikten sonra açmanız ve kullanıcı adı ile şifrenizi girmeniz yeterlidir.

 

İstediğiniz kategorileri seçebilmektesiniz. Bunlara ek oalrak istediğiniz şarkıcıyı takip edebilirsiniz. Kullanımı basittir, yapmanız gereken ilk şarkınızı seçmek. Standart üyelikte reklamlar yolu ile ücret almaktadır. Ancak Premium üyelik ile reklamsız dinleyebilmektesiniz.

 

Dijital müzik, video aktarma ve podcast hizmeti ile dünya çapında milyonlarca şarkıya ulaşma imkanını sunmaktadır. Gözat ve ara seçeneği ile dinlemek istediğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Kendi müzik koleksiyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızın, ünlü kişilerin ve sanatçıların dinlediklerini görebilir, örnek alabilirsiniz. Veyahut haftalık keşif, daily mix ve yeni müzik radarı ile öneriler edinebilirsiniz. Kendi kişisel radyo istasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

 

Spotify ile telefonlardan, tabletlerden, bilgisayarlardan, TV’lerden, arabalardan müzik dinleme imkanına sahip olabilmektesiniz.

 

Premium’a geçerek istediğiniz müzikleri indirebilirsiniz ve mobil verinizi kullanmanızı gerektirmez. Spotify’i arka planda çalarak mobil şarjınızı koruyabilirsiniz. Sizin için her hafta pazartesi Haftalık Keşif çalma listesi oluşturulur. Çıkan her albümden anında haberdar olabilirsiniz.

 

İlaveten Shazam – Spotify entegrasyonu ile Shazam’dan seçtiğiniz tüm müzikleri Spotify’le ücretsiz dinleme hakkına da sahip olabilmektesiniz. Şarkı veritabanı çok geniştir. Web arayüzü, mobil uygulaması ve bilgisayar uygulaması bulunmaktadır. istediğiniz her yerden istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.


] }

Yorum yapın