Steam Hesabı Nasıl Açılır? (GÜNCEL ANLATIM)

Steam hesabı açmak, Steam platformuna erişebilmek ve platformu kullanabilmek için açılması gerekli olan bir işlemdir. Bir dijital oyun dağıtım platformu olan Steam üzerinden Steam hesabı açarak oyunlar satın alınabilmekte veya ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Steam Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Steam hesabı açmak için gerekli işlemlerin sırasıyla takip edilmesi gereklidir. Steam hesabı açmak için izlenmesi gerekenler adımlar şunlardır:

  • Steam hesabı açmak için öncelikle resmi Steam web sitesine gidilmelidir.
  • Site İngilizce olarak açılabilmektedir. Siteye Türkçe olarak devam edilmek isteniyorsa web sitesinin sağ üst köşesinde bulunan “Language” bölümünden Türkçe seçilmelidir.
  • Siteye Türkçe devam edildiği varsayılırsa, sağ üst kısımda “Giriş” butonu görülecektir. Bu butona basıldığında bir pencere açılacaktır.
  • Açılan pencerede “Oluşturun” başlığının altında “Steam’e Katılın” adlı bir buton bulunmaktadır. Bu butona basıldığında Steam kayıt ol sayfası açılmış olacaktır.
  • Açılan kayıt ol sayfasında istenilen bilgiler mail adresi ve ikamet edilen ülke bilgileridir. Geçerli bir mail adresi girilmesi önemlidir çünkü ilerleyen aşamalarda mail adresinin doğrulanması istenmektedir.
  • Mail adresi ve ülke bilgisi girildikten sonra sayfanın aşağısına inildiğinde bir kullanıcı sözleşmesinin yer aldığı görülecektir. Bu sözleşmeye göre Steam hesabı açabilmek için 13 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Yaş ve sözleşmedeki diğer şartlar sağlanıyor ve kabul ediliyor ise sözleşmenin altında yer alan “13 yaş veya üzeri olduğumu kabul ediyorum.” yazılı kutucuk işaretlenerek altında yer “Devam Et” butonuna tıklanmalıdır.
  • “Devam Et” butonuna tıklandıktan sonra “E-POSTANIZI DOĞRULAYIN” adlı bir sayfa açılmaktadır. E-posta adresini doğrulamak için kayıt sırasında girilen mail hesabına giriş yapılmalıdır. Bu mail hesabında Steam tarafından gönderilmiş olan bir mesaj yer almalıdır. Steam tarafından gönderilen mesaj açıldığında “Hesabımı Oluştur” adlı bir buton görülecektir. Bu butona tıklandıktan sonra e-posta onaylama işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • E-posta onaylamasından sonra kullanıcı adı ve şifre oluşturulmalıdır. Sayfada yer alan bilgiler doldurulduktan sonra “Kaydı Tamamla” butonuna tıklanarak hesap oluşturma işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Steam uygulaması indirildikten sonra oluşturulan hesapla giriş yapılarak kullanmaya başlanılabilmektedir.

Steam Uygulaması Nasıl İndirilir?

steam

Steam hesabının kullanılabilmesi için Steam uygulamasının bilgisayara kurulması gerekmektedir. Steam’i indirmek ve kurmak için resmi Steam web sitesi üzerinde sağ üst köşede bulunan “Steam’i Yükleyin” butonuna tıklanarak kurulum dosyası indirilmektedir. İndirilen dosya açıldığında “Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz?” sorusu çıkacaktır. Bu soruya “Evet” cevabı verildikten sonra kurulum aşamaları ekrana gelecektir. “İleri” butonuna basıldıktan sonra dil ayarları kısmı ekranda gözükecektir. Dili seçtikten sonra uygulamanın kurulması istenilen yer seçilerek “Kur” butonuna basılmalıdır. Kurma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarda Steam’e giriş ekranı gelecektir. Giriş yapıldıktan sonra Steam hesabı kullanılmaya başlanmaktadır.

Steam Hesabı Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Steam hesabı açıldıktan sonra geriye hesap içi profil ayarları kalmaktadır. Giriş yapıldıktan sonra ekrana gelen “Setup Steam Profile” yani Steam profil oluştur butonuna tıklanarak profil ismi, gerçek isim, ülke, profil resmi ve özel URL gibi kişisel bilgilerin ayarlandığı seçenekler doldurulabilmektedir. İsteğe bağlı girilen bilgilerden sonra sayfanın sonunda bulunan “Save Changes” yani değişiklikleri kaydet butonuna tıklanarak Steam hesabı profili oluşturulmaktadır.


] }

Yorum yapın