Teknoloji Haberlerini Takip Etmek Neden Önemli ?

Günümüzde yaşamımıza en büyük etki eden gelişen teknoloji dünyasıdır. Eğer teknoloji olmasa bugün iletişimden tutun gün içinde kullandığımız arabalara ve hatta hatta artık her yerde her bir şeyin içinde olan bir şey bile teknolojinin ürünüdür. Durum böyle olunca teknoloji haberlerini takip etmek bizlere dünyada neler olduğunu, hangi markaların neler çıkardığını ve kocaman bir genişliği olan bu teknoloji dünyasında ki düşüncelerinizin özgür olması, yapabileceklerinizin sizin hayal gücü ile sınırlı olması bir çok şey katmaktadır.

 

Artık Endüstri 4.0 devrimi ile Nesnelerin İnterneti dönemi başladığından dolayı teknoloji haberlerini takip etmek ve dünyadan haberdar olup bizimde bir şeyler yapmanın vakti gelmedi mi ? Geçtiğimiz günlerde Elon Musk uzaya kendi aracını fırlattı. Ülkemizin konumu da bu kadar elverişliyken biz neden yapmayalım ? Sizce de arkadaşlar artık bu teknoloji haberlerini okumak yerine biz neden dünya gündemine haber olmayalım ?

 

Teknoloji çok geniş bir kavram olduğundan dolayı hala ve hala geliştirilmesi gereken bir çok konu ve insanların ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojik yetersizlik vardır. Bunları ise bizim artık seyirci kalmak yerine kendimizi geliştirmeli, yapılan bir şey olmuş olsa bile değiştirerek üzerine koymalıyız. Üreten toplum her zaman kazanan toplumdur. Önemli olan sadece bizim istememiz ve istediğimiz doğrultuda çalışmalar yapmamız. Yazılıma mı merak sardınız ? Bundan kolay ne var 21. yüzyılda yaşıyoruz ve internet ortamında bile öğrenebileceğiniz bir çok kaynak yardım alabileceğiniz bir çok forum bulunmaktadır.

 

Bu teknoloji kavramı içinde çok geniş bir yelpaze kapsadığından dolayı hepimiz farklı farklı alanlara yönelebiliriz. Örneğin kimimiz mobil haberler başlığını ve içeriğini çok seviyordur. Telefonları bir güzel kırıp inceliyorlar aslında içinde eminim ki ne olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz. Şu telefonda şu olmalı, yada hatta ve hatta telefonlarda şöyle bir uygulama vesaire olsa çokta güzel olmaz mıydı ? Hepimiz düşünüyoruz fakat artık harekete geçmenin tam zamanı değil mi ? Teknoloji pazarı çok büyük ve bizlerde bu pazardan yararlanmak için bir yerlerden başlayabiliriz, başlamalıyız !

 

İnsanların kişilik özellikleri ile ilgilendiği konular ve zevk aldığı konular farklı farklıdır. Bildiğimiz tek bir şey ise Türk insanının çalışkanlığı ve istese yapamayacağı bir şeyin olmayacağıdır. Bir bakıma baktığınızda son zamanlarda bir oyuncu çılgınlığı aldı başını ve gidiyor. Oyun haberlerini takip etmekte oyunlar ile arası iyi olanların olmaz ise olmazlarından. Oyunlar zamanınızı keyifli geçirmeye yarayabilir, tamam bu doğru bir kavramdır bazı kişiler oyunlar üzerinden geçimini de sağlamaktadır. Fakat şöyle düşünelim o kişiler sürekli olarak oynamak, internet üzerinde yayınlıyor ise yayınlamak zorundadır. Fakat eğer biz bir oyun geliştirir isek bir sadece ve sadece bir kere yapacağız, daha sonrasında üzerine güncellemeler gelecek fakat siz insanlar oynadıkça para kazanmaya başlayacaksınız. Tıpkı YouTube gibi düşünelim. YouTube içerik üretmiyor fakat üretilen içerikler üzerinden yazılım onların olduğu için para kazanıyorlar.

 

Yani aslında anlayacağımız artık tüketen bir toplum olmak yerine üreten bir toplum olmayı başarmalı, bir şeylerin farkına varıp Endüstri 4.0 devrimini atlamamalıyız. Ürettikçe dünyada pastanın çok büyük bir dilimini Çine kaptırıldığı şekilde geri alınabilir. Hiç bir şey için geç değil sadece ve sadece çalışıp üretmek bizi bekliyor. Hadi bakalım kolay gelsin. Dediğim gibi kaynaktan bol bir şey yok siz yeter ki izleyin. Bu haberlere seyirci kalmak değil bizler için üretmek devri başlasın artık !


] }

Yorum yapın