Telefonda Dns ve Ip Adresi Nasıl Değiştirilir ?

Gün geçtikçe internet kullanımımız artmakta ve akıllı telefonlar gelişmektedir. İnsanlar artık bilgisayarlardan daha çok telefonlar ile internete girmeye başladı. İnternet ortamında gezinirken birçok yasakla karşı karşıya gelebiliyoruz. Bu yasakları aşmak için kullanabileceğimiz birçok program bulunmaktadır. Telefonlarına program yüklemek istemeyen kişiler bu yazımızda Dns ve Ip adreslerini nasıl değiştirebileceklerini öğrenecekler.

 

Ip Adresimi Nasıl Öğrenebilirim ?

Android ve IOS işletim sistemli telefonlarda Ip adresimizi öğrenebilmemiz için, internete bağlı olduğunuzda arama motorlarından herhangi bir tanesine girerek “IP Adresim” yazmanız yeterli. Bu sayede IP adresinizi öğrenebilirsiniz.

 

Dns ve IP Adresimi Nasıl Değiştirebilirim ?

Bu işlemler oldukça basit olmasına rağmen, bir çocuğumuz nasıl yapılabileceği hakkında bilgi sahibi değiliz.  Aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

[vurgu color=”#71ea48″]Android Telefonlar`da; Sırasıyla, “Ayarlar” – “Bağlantılar – “Wi-Fi” sekmelerine giriyoruz. Burada bağlı bulunduğumuz Wi-Fi üzerine basılı tutuyoruz. Açılan sekmede “Ağ ayarlarını yönet” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sekmede “İp Ayarları” sekmesine tıklıyoruz ve buradan “Statik” seçiyoruz. Buradan Ip adresimizi ve Dns adresimizi değiştirebiliriz.

 

[vurgu color=”#74f2e9″]En çok kullanılan ve güvenilir DNS adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

[vurgu color=”#71ea48″]IOS Telefonlar`da; Sırasıyla, “Ayarlar” – “Wi-Fi”  sekmelerine giriyoruz. Bu sekmeden “IP`yı Ayarla” sekmesine geliyoruz ve “Elle” seçeneğine giriyoruz. Buradan istediğimiz Ip adresini ve Dns adresini değiştirebiliriz.

 


] }

Yorum yapın