Twitter Takip Et Butonu Nasıl Oluşturulur ?

Twitter sosyal medya hesabında takipçi kazanmak adına yapılabilecek bir çok farklı şey vardır ki bunlardan biride sahip olmuş olduğunuz internet sitelerine takip et butonu eklemekten geçer. İnternet sitenizin sosyal medya hesaplarına daha çok takipçi kazanabilmek adına “Takip Et Butonu” eklemek kullanıcılara sosyal medya hesaplarınızın da olduğunu gösterecektir.

 

Bu yüzden internet sitenizde sosyal medya hesaplarınıza dair takip et tarzı butonlar ile daha fazla hayran kazandırarak sosyal medya üzerinden gelen kullanıcı sayısını da doğru oranda arttıracaktır. İnternet sitemizin için sosyal medya kullanımının ne kadar önemli olduğu sizlerde benim kadar az çok biliyorsunuz. İyi bir takipçi kitlesi elde etmek demek paylaşılan yazılarınızın anında görüntü alması demektir. Bu kadar konuştuktan sonrasında ise gel gelelim Twitter Takip Et Butonu Nasıl Oluşturulur ?

 

 

Twitter Takip Et Butonu Nasıl Oluşturulur ?

Kullandığımız içerik yönetim sistemlerine göre bir çok uygulama ve kodlar sayesinde Twitter Takip Et butonu oluşturabiliriz. Eğer eklenti ile ekleyecek ise bu eklentilerin bir avantajı da sadece Twitter ‘ı değil bir çok sosyal medya ‘yı barındırıyor olmasıdır. Bu sayede bir eklenti ile birden fazla sosyal medya hesabınızın takip et butonları ‘nı istediğiniz yerde gösterebiliriz.

 

Diğer bir yöntem ise hiç bir şekilde bir eklenti ile uğraşmadan sizlere vermiş olacağım kod ile internet sitenizde istediğiniz alana koyarak Twitter takip et butonunu sergileyebilirsiniz.

 

Eğer yukarıda ki şekilde bir takip butonu oluşturmak istiyor iseniz yapacağınız işlem sizlere ek ‘te vermiş olduğum kodu kopyalayarak istediğiniz her hangi bir yere yerleştirmek olacaktır.

 

<a href=”https://twitter.com/webdunya” class=”twitter-follow-button” data-show-count=”false” data-size=”large”>Follow @webdunya</a> <script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?’http’:’https’;if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+’://platform.twitter.com/widgets.js’;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, ‘script’, ‘twitter-wjs’);</script>

 

Kırmızı ile belirtmiş olduğum yerlerde ki “webdunya” yazısını kendi kullanıcı adınız ile değiştirerek kendinize ait bir takip et butonu oluşturmuş oldunuz. Butonun güncelliğini ara sıra kontrol etseniz dahi bozulmadığına şahit olacaksınız. Vermiş olduğum kodlar Twitter Düğmeleri aracılığıyla oluşturup sizlere sunulmuştur.


] }

“Twitter Takip Et Butonu Nasıl Oluşturulur ?” üzerine 12 yorum

  1. Eğer bu kodu web sitelerinize eklerseniz sizi takip etmek isteyen kullanıcılar zorluk çekmeden rahatça takip edebilir.

    Cevapla
  2. Bir webmaster olarak bunu Twitter kullanıyorsak tabii ki de eklenti ile yapıyoruz. Sayenizde bu eklentinin saçma sapan jslerinden kurtulmuş olduk. Twitter takip et butonu oluşturmuş oldum.

    Cevapla

Yorum yapın