WordPress Yazılarını Sadece Üyeleriniz Görsün

Yazılarınızı sadece üyelerinizin görmesini sağlamak zamanla git git bir kitle ve kullanıcı sayısı oluşturmak için önemli bir etkendir. WordPress ‘in Abonelik Sistemi ile Site Kurmanız çok tercih edilmeyen bir sistem olsa dahi eğer paylaşacağınız içeriğin sadece kullanıcılarınız görmesini istiyorsanız doğaldır.

 

Abonelik Sistemi ile site kurmak istiyorsanız öncelikle temanız da özel “Kayıt Ol” ve “Giriş Yap” gibi özel sayfaların olması gerekmektedir. Kim WordPress ‘in bizim girdiğimiz gibi panelden kayıt olmak ister ki. En önemli unsur ne kadar profesyonel görünürseniz o kadar kullanıcının kayıt olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yeni bir site kuruyorsanız aklınızda da abonelik sistemi ile yürüyen bir site varsa hemen abonelere özel içerik paylaşım yapmaktan vazgeçmelisiniz. Önceleri herkese açık paylaşımlarla başlayıp insanları sitenize alıştırmanız gerekmektedir ki eğer gerçekten isterlerse ileride içerikleri görmek için kayıt olmaya başlayabilirler. En önemlisi ise ne zaman abonelik sistemi ile çalışan bir siteye dönüşecek iseniz kullanıcılarınızı muhakkak ki duyuru ile bilgilendirin. Yoksa çok fazla hit kayıpları yaşayabilirsiniz.

 

 

WordPress Abonelik Sistemli Site Oluşturma

Her şey tamam olduktan sonrasında ise artık gelelim WordPress içerik yönetim sistemi ile yönettiğimiz internet sitesinde ki istediğimiz yazıları sadece abonelerimize özel olarak göstermeye :

 

 • Ayarlar > Genel yolunu izledikten sonra biraz sayfayı aşağılara indirdiğinizde Üyelik ve Yeni kullanıcının varsayılan rolü olarak iki seçenek vardır. Üyelik kısmında ki kutucuğu size bırakıyorum ama Yeni kullanıcının varsayılan rolü ‘nü kesinlikle “Abone” yapmanız gerekmektedir.
 • Bundan sonra ise sadece abonelerinizin görmesini istediğiniz yeni bir yazı ya da sayfa eklerken metin editöründe sağ tarafta bulunan “Yayımla  kutucuğunda “Görünürlük” ayarlarını “Özel” yapmalısınız.
 • Eğer “Özel ‘i değilde “Parola Korumalı” başlığını seçer iseniz sizin belirlediğiniz parolayı girerek kullanıcılarınız bu sayfaya ulaşabilir. Bu seçenekte kullanıcıların internet sitenize kayıt olmasına gerek yoktur.

] }

“WordPress Yazılarını Sadece Üyeleriniz Görsün” üzerine 15 yorum

 1. merhaba, bu yazıyı çok yazan var biz yazıyı özel yapınca abonelere ve neredeyse yöneticiye görünmüyor. bunun farklı bir yöntemi olmalı bu şekilde değil.

  Cevapla
 2. Peki ama bu sayfalara girmek isteyen kullanıcıların giriş ekranına yönlendirilmesini nasıl sağlayacağız. Örnek vermek gerekirse bir sayfa oluşturuyorum. Bu sayfayı özel yapınca otomatik olarak 404 sayfasına yönlendiriyor. Benim isteğim ise bu sayfaya girmek isteyen kullanıcıyı otomatik olarak wp-login.php sayfasına yönlendirsin

  Cevapla
  • Bu çeşitli eklenti yada kodlar ile sağlanabilir fakat bunun yerine WordPress parola korumalı diye bir seçenek aktif etmiş. Bu yazıya ulaşmak isteyen kişilere vereceğiniz parola sayesinde o yazıya ulaşabilirler. Bunun haricinde ise Social Locker for WordPress eklentisi sayesinde yazınızın tamamını yada istediğiniz belli bir kısmını kilitleyebilir yazınızın o kısmını üye olmayanlara gözükmemesini üye olanlara ise açık halde kalmasını sağlayabiliriz. Social Locker eklentisini araştırmanızı tavsiye ederim.

   Cevapla
 3. Üyelik sistemine önem veren siteler için güzel bir makale. Aynı zamanda bununla üye sayınızı da arttırabilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın