WordPress Admin Şifresi Unutulunca Nasıl Sıfırlanır ?

Başımıza gelebilecek sorunlardan bir tanesi de oldum olası hiç sevmem WordPress Admin Panelinizin Şifresini Unutmak ‘tır ?. Bundan daha kötü bir şey varsa da oda mail adresi ile sıfırlama işleminde başarılı bir sonuç elde edememizdir.

 

Bazen wp-admin şifresini unutma gibi durumlarda yapacağımız ilk işlem olarak aklımıza mail yolu ile sıfırlama işlemi gelir. Bazen başarılı olur iken bazende bu işlemde başarısızlık ile sonuçlanabilir ?.  Bu gibi durumlarda ise yapmamız gereken işlem ne yapıp ne edip WordPress admin yetkisini atadığımız hesabın şifresini ya bulmak yada sıfırlamak olacaktır.

 

 

WordPress Admin Şifresi Unutulunca Nasıl Sıfırlanır ?

 

Bu ve buna benzer durumlarda ise yapmamız gereken işlemler cPanel yardımı ile sıfırlama olacaktır. cPanel sayesinde veritabanımızda ki kullanıcılara erişerek istediğimiz kullanıcının şifresini sıfırlama işlemini hiç bir mail adresi gibi bir şey gerekmeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi ise gelelim asıl önemli olan konumuza wp-admin şifresini sıfırlamak için :

 

  • cPanel” ‘e giriş yapınız.
  • cPanel ‘e giriş yaptıktan sonrasında “Databases” başlığı altından “phpMyAdmin” e tıklayınız.
  • Karşımıza açılan pencerede sol tarafta bulunan WordPress ‘in kurulu olduğu veritabanı seçiniz.
  • O veritabanın yanında bulunan “+” işaretine tıklayınız.
  • Aşağı doğru açılan tablolardan ise seçeceğimiz içinde “users” adlı yazıyı içeren tablo olacaktır.
  • Users adlı tabloyu seçtikten sonrasında ise sağ tarafta bulunan kullanıcılar bir bir gelecektir. Şifresini değiştirmek istediğimiz kullanıcının sol tarafında bulunan “Düzenle” butonuna tıklayınız.
  • Karşımıza gelen ekranda ise sütün olarak “user_pass” ı bulunuz. Bu sütundan işlevi ise “MD5” olarak seçiniz. Bu seçenek ise tek yönlü bir şifreleme algoritmasıdır.
  • Daha sonrasında “Değer” i değiştirerek istediğiniz şifreyi girdikten sonrasında kaydedin.

 

Bu sayede artık WordPress admin yetkisini atadığınız bir kişinin şifresini değiştirmiş oldunuz. Eğer MD5 ‘i seçmeden şifreyi değiştirmeye kalksaydık eğer bir hata ile karşılaşırdık. Artık bu sayede unuttuğunuz kullanıcı hesabı şifrelerini cPanel yardımı ile değiştirebilirsiniz.


] }

“WordPress Admin Şifresi Unutulunca Nasıl Sıfırlanır ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın