Twitter Tweetle Butonu Nasıl Oluşturulur ?

İnternet siteniz için sosyal medyadan gelen hitler her ne kadar önemli ise gelen yazının başka kullanıcılar içinde paylaşılması o derece önemlidir. Eğer yazılarınızın başka bir kullanıcılar tarafından paylaşılmasını eklemek istiyor iseniz sizler için Twitter Düğmeleri aracılığı ile oluşturmuş olduğumuz “Tweetle Butonu” nu nasıl yapabilirsiniz ?

 

Her sayfanıza yada internet siteniz hakkında konuşulmasını istiyor iseniz yapmanız gereken şey bu butonu kullanıp internet sitenizde dilediğiniz bir yere yerleştirmek. Bu sayede başka kullanıcılar tarafından paylaşılıp fazlaca sosyal medyadan backlink sağlayabilirsiniz. Başka kullanıcılar tarafından paylaşılması ise sizlere bilinirlik katacağı gibi reklam görüntülenmesi olarak maddi bir dönüş gerçekleştirecektir.

 

Twitter Tweetle Butonu Nasıl Oluşturulur ?

 

Twitter Tweetle Butonu ‘nu oluşturmak için ise bizim karşımıza birden fazla seçenek bulunmaktadır. Temel olarak her butonun üzerinde Tweetle yazısı yazsa dahi iş öyle değildir. Dilerseniz her paylaşılan tweet ‘te sizin internet sitenizi etiketleyerek dilerseniz de paylaşılan tweet ‘e bir hashtag ekleyebilirsiniz. Bu gibi ayrıcalıklar sunan Twitter Düğmelerinden biri olan Tweetle Butonu Nasıl Yapılır ?

 

 

Aracılığıyla Twitter Butonu Nasıl Oluşturulur ?

 

Aracılığıyla dan kastımız ise sizlerin internet sitenizin sahip olmuş olduğu Twitter ‘da ki kullanıcı adını etiketleyerek paylaşması esasına dayanır. Alt tarafta ki örnek butona tıkladığınızda bu yazı paylaşır iken otomatik olarak internet sitemizin sahip olmuş olduğu Twitter hesabını da etiketlemiş olacaksınızdır.

 

 

Yukarıda ki butonun çalışma derecesini kontrol ettikten sonrasında ise sizlere aşağıda vermiş olduğumuz kodu internet sitenizde ki dilediğiniz yerde kullanarak böyle bir butona sahip olabilirsiniz.

 

<a href=”https://twitter.com/share” class=”twitter-share-button” data-via=”webdunya” data-size=”large”>Tweet</a> <script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?’http’:’https’;if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+’://platform.twitter.com/widgets.js’;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, ‘script’, ‘twitter-wjs’);</script>

 

Yukarıda verilen kodlardan değiştirmeniz gereken tek yer ise “webdunya” olacaktır. Sahip olmuş olduğunuz kullanıcı adını yazarak butonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Hashtag ‘li Twitter Butonu Nasıl Oluşturulur ?

 

Bu sefer ise paylaşılan yazınıza bir etiket eklemek istiyor iseniz aşağıda ki butonu kullanabilirsiniz. Bu buton sayesinde ziyaretçilerinizin paylaşmış olacağı yazılara bir hashtag ekleyerek daha çok etkileşim almanıza olanak sağlar. Örnek olarak belirtmiş olduğum butona bir kez tıklayarak ne demek istediğimi rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

 

 

Eğer böyle bir butona sahip olmak istiyor iseniz sizlere aşağıda vermiş olacağım ekte ki kodu kopyalayıp içerisinden “webdunya” kelimesini değiştirmeniz gerekmektedir.

 

<a href=”https://twitter.com/share” class=”twitter-share-button” data-size=”large” data-hashtags=”webdunya”>Tweet</a> <script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?’http’:’https’;if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+’://platform.twitter.com/widgets.js’;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, ‘script’, ‘twitter-wjs’);</script>

 

İki tırnak arasına webdunya kelimesi yerine istediğiniz her hangi bir kelimeyi yazdığınızda bu sizin hashtag ‘iniz olacak ve dilediğiniz yazınıza göre hashtag seçerek ziyaretçilerinizin böyle bir etkileşimde bulunmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Aracılığıyla ve Hashtag ‘li Twitter Tweet Butonu Nasıl Oluşturulur ?

 

Bu sefer ise diğer iki özelliği birleştirdiğimiz bir buton var. Bu sayede hem etiket eklenerek bir çok kişiye ulaşabilme ihtimaliniz var iken hemde internet sitenizin sahip olmuş olduğu Twitter kullanıcı adı eklenerek profil sayfanıza ziyaretçi çekebilme ihtimaliniz artar.

 

 

Örnek olarak belirttiğimiz butona tıkladığınızda ise hem webdunyacom adında bir hashtag hemde WebDünya ‘nın profil sayfasının etiketlenmiş olacağını göreceksiniz.

 

<a href=”https://twitter.com/share” class=”twitter-share-button” data-via=”webdunya” data-size=”large” data-hashtags=”webdunyacom”>Tweet</a> <script>!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?’http’:’https’;if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+’://platform.twitter.com/widgets.js’;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, ‘script’, ‘twitter-wjs’);</script>

 

Yukarıda ki belirtmiş olduğum kodlardan ise iki tırnak arasında ki webdunya yerine kendi kullanıcı adınız, webdunyacom yerine ise oluşturmak istediğiniz hashtag ‘i yazarak Twitter Tweetle Butonu ‘nu oluşturabilirsiniz. Bu sayede artık her yazınıza özel bir etiket ile ziyaretçilere paylaşım yaptırmak mümkün olacaktır.


] }

Yorum yapın