Ucuz Windows 10 Lisansları Çalışıyor mu ?

Microsoft, Windows 10 Professional ürün anahtarı için 200 ABD doları ücret almaktadır. Ancak, çevrimiçi hızlı bir arama ile, Windows 10 Pro anahtarlarını 12 $ veya daha da düşük bir fiyatla vaat eden web sitelerini bulabilirsiniz. Bu büyük bir tasarruf – ancak bunun için düşmeyin.

 

 

Windows 10 Anahtarları Neden Ucuz ?

Ucuz Windows 10 ve Windows 7 anahtarlarını satan web siteleri doğrudan Microsoft’tan meşru perakende anahtarlar almıyor.

 

Bu lisans anahtarlarından bazıları sadece Windows lisanslarının daha ucuz olduğu diğer ülkelerden geliyor. Bunlar “gri market” anahtarları olarak adlandırılır. Yasal olabilirler, ancak diğer ülkelerde daha ucuza satıldılar. Örneğin, Windows tuşları bir zamanlar Çin’de daha ucuzdu.

 

Diğer anahtarlar çalıntı kredi kartı numaraları ile satın alınmış olabilir. Bir suçlu bazı kredi kartı numaralarını satın alır, bir grup Windows anahtarını çevrimiçi olarak satın alır ve bunları üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla bir kesim oranında satar. Kredi kartları çalınmış olarak bildirildiğinde ve ters ibrazlar gerçekleştiğinde, Microsoft anahtarları devre dışı bırakır ve bu Windows yüklemeleri artık etkinleştirilmez; ancak suçlular, kendileri için ödedikleri parayla gider.

 

Bazı anahtarlar, öğrencilere yönelik eğitim anahtarları olabilir, ancak hileli bir şekilde elde edilebilir. Diğer tuşlar, tek tek satılması gerekmeyen “toplu lisans” tuşları olabilir.

 

Gerçekten taslak web sitelerinde, tamamen Microsoft tarafından engellenen birden fazla sistemde Windows’u korsanlamak için kullanılan tamamen sahte bir anahtar veya bilinen bir anahtar satın alabilirsiniz. Özellikle kötü bir web sitesi anahtarı satın almak için kullandığınız kredi kartı numarasını bile çalabilir ve kredi kartı sahtekarlığı oyununu yeniden başlatmak için kullanabilir.

 

 

Ucuz Windows 10 Lisansları Çalışıyor mu ?

Tamam, tamam, bu anahtarlar kabataslak. Ama merak ediyorsun: Çalışıyorlar mı ? Pekala belki. Sık sık iş yapıyorlar… bir süreliğine.

 

Bir zamanlar bu sitelerin birinden yaklaşık 15 Türk Lirası karşılığında bir Windows 7 anahtarı satın aldık. Onu sanal bir makineye sıkıştık ve yaklaşık bir yıl çalıştı. Bundan sonra, Windows “yazılım korsanlığının kurbanı olabiliriz” demeye başladı. Windows lisansımız artık “gerçek” değildi.

 

Başka bir deyişle, o yıl içinde, satın aldığımız anahtar Microsoft tarafından kötüye işaretlendi. Muhtemelen çalınan bir kredi kartı numarasıyla satın alındı ve nihayetinde Microsoft’un sunucularında kara listeye alındı. Bu yüzden çalışmayı durdurdu ve yeni bir anahtar almamız gerektiğini bize belli ettiler.

 

Bu sadece bir anekdot, ama bizim tecrübemiz. Anahtarınız hiç bir zaman işe yaramayabilir, bir ay boyunca işe yarayabilir veya hiç kara listeye alınmayabilir. Her şey anahtarın başlangıçta nereden geldiğine bağlı ve bunun nerede olduğunu asla bilemezsiniz.

 

 

Bu Anahtarlar Meşru Değil

Bu anahtarlar meşru değil. Onları satın alarak, kredi kartı numaralarını çalan suçluları destekliyor olabilirsiniz. Ya da, öğrencilere yardım etmek ve bu programların kapatılmasını teşvik etmek için kurulmuş programları kötüye kullanan insanları ödüllendiriyor olabilirsiniz.

 

Hepimiz biliyoruz: 12 dolarlık bir Windows ürün anahtarının yasal olarak elde edilmesinin hiçbir yolu yoktur. Bu sadece mümkün değil. Şansınız olsa ve yeni anahtarınız sonsuza kadar çalışsa bile, bu anahtarları satın almak etik değildir.

 

 

Ucuz Bir Anahtar Gördüğünüzde Şüpheli Olun

Burada bahsettiğimiz anahtarlar genellikle G2A (G2deal), Kinguin ve diğer pek çok küçük site gibi önemli pazar yerleri üzerinde bulunur. Bu siteler aynı zamanda şüpheli menşei olan ve gelecekte iptal edilebilecek olan gri renkli video oyun anahtarlarını da satıyor. Bir oyun sitesi olan Polygon, gri market oyun tuşlarıyla ilgili problemlere iyi bir bakış attı.

 

Ancak, birçok web sitesinde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Amazon.com, eBay ve Craigslist gibi web siteleri, kullanıcı pazarlarıdır ve genellikle bu web sitelerinde çok ucuza Windows 10 veya Windows 7 ürün anahtarlarıyla satıcı bulmak mümkündür.

 

Amazon.com’dan gelen gölgeli bir anahtarı aldıktan sonra bir anlaşmazlığı daha kolay bir şekilde geçirebilirsiniz, ancak Amazon’da birinden 40 dolarlık bir Windows 10 ürün anahtarı satın almanızın meşru olduğu anlamına gelmez. Amazon büyük bir pazar yeri ve sahtecilikle ilgili bir problemi var. Anahtarınız iptal edilmeden önce bir yıl için çalışıyorsa, Amazon size yardım etmek istemeyebilir.

 

 

Ücretsiz Windows 10 Nasıl Alınır ?

Tamam, bir Windows 10 lisansına ihtiyacınız olduğunu ve ucuz anahtarların karşılayabildiğini söyleyelim. Önerdiğimiz: Windows 10’u satın alma.

 

Burada ciddiyiz. Windows 10’u ürün anahtarı olmadan kurabilir ve kullanabilirsiniz. Size bir filigran gösterecek ve sizi biraz tutacaksınız, ancak hiç bir şey ödemeden veya bir ürün anahtarı sağlamadan bunu kullanabilirsiniz.

 

Bu, yazılımı test etmek için arada sırada sanal bir makineye Windows yüklemek için iyi bir çözümdür. Sadece bir bilgisayar kurduysanız ve henüz tam bir perakende Windows 10 lisansı sağlayamıyorsanız, iyi bir duraklamadır.

 

Bunu kastediyoruz: Bu web sitelerinden birini satın almaktan Windows satın almamanız daha iyi. Windows 10’u satın almaya hazır olduğunuzda, doğrudan Windows 10’un Mağazası’ndan veya yasal bir ürün anahtarı satın alıp Windows 10’un Ayarlar uygulamasına yazarak ödeme yapabilirsiniz.


] }

“Ucuz Windows 10 Lisansları Çalışıyor mu ?” üzerine 3 yorum

  1. Bu yazıyı kim yazdı Allah aşkına. Bu kadar kötü bir yazı görmedim. Baştan sona yazım hatalarıyla, anlam bozukluklarıyla dolu. Bu siteye hiç yakıştıramadım.

    Cevapla

Yorum yapın