Whatsapp QR Kodu Ne İşe Yarar, Nasıl Okutulur?

WhatsApp QR kod okutma işlemi WhatsApp hesabının bilgisayar üzerinde görüntülenmesi için yapılan bir işlemdir. QR kod okutmadan bilgisayar üzerinden kişi sohbetlerini görüntüleyememektedir. Ayrıca WhatsApp kullanıcılarının kendileri için belirleyebilecekleri herhangi bir parola da bulunmadığından güvenliğin sağlanması için QR kod zorunlu hale gelmiştir. Kişiler WhatsApp hesabını bilgisayar ekranında uygulama yoluyla da görüntülese, WhatsApp Web yoluyla da görüntülese QR kodunu kullanmak zorundadır. WhatsApp uygulamasının kişilere devamlı değişiklik göstererek sunduğu QR kodları bilgisayar ekranında bulunmaktadır. Kişinin QR tarama işlemini eksiksiz tamamlayarak hesabını bilgisayarda açabilmesi için izlemesi gereken yol şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • WhatsApp telefonda açılır,
  • Telefonun sağ üst köşesinde yer alan ayarlar bölümüne gidilir,
  • WhatsApp Web seçeneği seçilir ve otomatik olarak QR kod okumak için tasarlanmış bir kamera açılır,
  • Bilgisayar üzerinde WhatsApp Web açılır,
  • Bilgisayar ekranında çıkan QR kod, telefonda bulunan kameraya gösterilir ve WhatsApp bilgisayar ekranında görüntülenmeye başlar.

WhatsApp Web Ne İşe Yarar?

whatsapp web
whatsapp web

WhatsApp Web uygulaması kişilerin bilgisayar kullanırken WhatsApp uygulamasından gelen mesajları daha hızlı görüntüleyebilmesi için geliştirilmiş bir yazılımdır. WhatsApp Web uygulaması sayesinde bilgisayarda uzun vakit geçiren kişilerin telefonu sıklıkla açmak yerine aynı ekranda mesajlarını da kontrol edebilmesini sağlamaktadır. Kişi herhangi bir internet tarayıcısını kullanarak WhatsApp web uygulamasını açıp kullanabilmektedir. Ayrıca WhatsApp uygulamasını bilgisayarda çok sık kullanan kişiler tarayıcı bile kullanmadan bilgisayara indirilen uygulama sayesinde tüm mesajlarına erişebilmektedir. Böylelikle zamandan da tasarruf edilir ve kişinin WhatsApp uygulamasını çok daha rahat bir biçimde her an kullanabilmesi sağlanır.

WhatsApp Web Nasıl Giriş Yapılır?

WhatsApp Web uygulamasına giriş yapmak bilgisayar ekranında WhatsApp mesajlarını görüntülemeyi sağlamaktadır. Kişinin telefonundaki mesajlarının tümüne bilgisayar üzerinden ulaşabilmesi için yalnızca telefonundaki WhatsApp uygulamasının içerisinde yer alan QR kod okuyucu ile bilgisayar ekranında bulunan QR kodunu eşleştirmektir. QR kod eşlemesini tamamlayan kişi artık bilgisayar üzerinde de mesajlarını görüntüleyebilmektedir. Fakat WhatsApp Web kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir durum vardır. WhatsApp telefon uygulaması internete bağlı durumda bırakılmazsa ne yazık ki bilgisayar üzerindeki WhatsApp Web sitesinde de mesajlar güncellenmeyecektir. Bu sebeple WhatsApp Web uygulamasının kesintisiz kullanılabilmesi için telefon uygulamasının devamlı internete bağlı bir şekilde tutulması gerekmektedir. Telefonda bulunan WhatsApp uygulaması internete bağlı olsa bile kişilerin uzun süre telefon ekranını açmaması da internet bağlantısının bilgisayar üzerinde kesilmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple telefondan WhatsApp sıklıkla ziyaret edilmelidir.

Whatsapp konum nasıl ve nereden atılır? Yazımızı da bakabilirsiniz.

WhatsApp Web’den Nasıl Çıkış Yapılır?

whatsapp web giris
whatsapp web giris

WhatsApp Web uygulamasından çıkış yapmak isteyen kullanıcıların yapması gereken birkaç küçük işlem bulunmaktadır. Kişi, açık olan WhatsApp Web uygulamasının ekranında görüntülenen ve sayfanın solunda kalan sohbetler bölümüne gelmelidir. Bu bölümün en üst kısmında WhatsApp hesabının profil fotoğrafı yer almaktadır ve hemen sağ tarafında da üç adet üst üste nokta bulunmaktadır. Bu üç noktaya basıldığında açılan sekmede çıkış seçeneği yer almaktadır. Çıkış tuşuna basarak çıkış işlemi tamamlanır ve dilendiği zaman tekrar aktif edilir.


] }

“Whatsapp QR Kodu Ne İşe Yarar, Nasıl Okutulur?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın