WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ta engellendiğini anlamanın en kolay yolu, karşı tarafa atılan mesajların hiçbirinin iletilmemesidir ve karşı tarafın profil fotoğrafı, paylaştığı durumları ve kendisi ile ilgili yazdığı ‘Hakkında’ bölümü, engellenmiş WhatsApp kullanıcısı tarafından görülemez. Ayrıca kişi karşısındaki WhatsApp kullanıcısını engellediği takdirde, kişinin WhatsApp son görülmesi de artık görünmez. Fakat WhatsApp’ta bulunan son görülme, profil fotoğrafı, hakkında gibi bölümlerin tamamı ayarlar bölümünden gizlenebilmektedir. Bu sebeple profil fotoğrafı ya da son görülmesi gibi bazı özellikleri görememek kişinin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Bunun yanı sıra WhatsApp’ta profil fotoğrafının yalnızca rehberde kayıtlı kişiler tarafından görüntülenebilmesini isteyen kişi, yine WhatsApp ayarlarını kullanarak bunu gerçekleştirebilmektedir. Bu sebeple kişinin profil fotoğrafı, hakkında bölümü ya da durumu görüntülenmiyorsa bile bu kişiyi kesinlikle engellediği anlamına gelmez. Numara silindiğinde de kişi ayarlar doğrultusunda karşı tarafı göremeyecektir. Kişilerin engellenip engellenmemesinin en kolay yolu, çevrim içi olduğunu görmektir. Karşı taraf çevrim içi olmuyorsa, engellenip engellenmediğini öğrenmek için karşı tarafa mesaj da gönderilebilir.

WhatsApp’ta Birisini Nasıl Engellerim?

whatsapp birisini nasil engellerim
whatsapp birisini nasil engellerim

WhatsApp uygulamasında birini engellemek için öncelikle engellenmesi istenen kullanıcının sohbetine girilmelidir. Bu işlemin ardından hem Android telefonlarda geçerli olan Hem de iOS telefonlarda geçerli olan, kişinin ismine basılmalıdır. Ekranın üst kısmında yer alan ve profil fotoğrafının hemen yanında bulunan isime basıldığında karşı tarafın profiline girilir. Kişinin profiline girildikten sonra aşağıya inildiğinde engelle butonu görünür. Kişi engelle butonunu kullanarak karşı tarafın, kendisiyle ilgili hiçbir bilgiye ulaşamamasını sağlar. Karşı taraf engellendiğinde artık profil fotoğrafı, durum paylaşımları, hakkında bölümü, son görülme, çevrim içi olup olmaması gibi hiçbir bilgiyi artık göremeyecektir. Engellenen kullanıcıların engeli daha sonra açılabilmektedir.

Engellediğim Kişilerin Engelini Nasıl Kaldırırım?

Kişi karşı tarafı engelledikten sonra engeli tekrar kaldırmak için izlenebilecek birkaç adet yol bulunmaktadır. Bu yolların her biri engellenen WhatsApp kullanıcısının engelini kaldırmak için kullanılmaktadır ve engeli açılan kullanıcıları daha sonra tekrar engellemek de mümkündür. Engellenen kullanıcıların engelini kaldırmak için şu yol kullanılabilmektedir:

  • WhatsApp açılır
  • Diğer Seçenekler’e basılır
  • Ayarlar bölümüne girilir,
  • Hesap bölümü açılır,
  • Gizlilik sekmesine gidilir,
  • Engellenmiş kişiler bölümüne girilir ve burada yer alan engellenen kullanıcıların engeli açılabilir.

Ayrıca Whatsapp QR kodu hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

WhatsApp’ta Engeli Kaldırınca Karşı Taraf Anlar Mı?

whatsapp engeli kaldirma
whatsapp engeli kaldirma

WhatsApp’ta engel kaldırıldığı zaman karşı taraf bunu anlayabilmektedir. Fakat kişinin bunu anlayabilmesi için öncelikle engellendiğini biliyor olması gerekmektedir. Engellendiğinden haberi olmayan kişi, engel kaldırıldığında da bunu fark etmez. Bu sebeple kişiler engellendiğinde profil fotoğrafının kaybolması, artık çevrim içi görememe, son görülmeye erişememe gibi birtakım durumları fark ettiyse, tüm bunlar düzeldiğinde kişi engelin kaldırıldığını anlayabilmektedir. Fakat WhatsApp kullanan kişinin profil fotoğrafı normalde de yoksa ve son görülmesi de her zaman kapalı duruyorsa karşı tarafın engellendiğini anlaması çok daha zor olacaktır.


] }

“WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?” üzerine bir yorum

Yorum yapın