WhatsApp Konum Nasıl ve Nereden Atılır?

WhatsApp uygulamasında konum atmak, kişilerin anlık olarak karşı tarafa yer bildirimi yapmasını sağlamaktadır. Ayrıca WhatsApp’ta konum seçeneklerinden bir tanesi de Mevcut Konum Paylaşma’dır. WhatsApp mevcut konum paylaşma özelliği, kişinin seçtiği süre boyunca konum servisinin açık kalarak karşı tarafın anlık bir biçimde takip edebilmesini imkân sağlamaktadır. Konum gönderme işleminde yalnızca bir nokta gösterilmektedir ve kişi oradan ayrılsa bile konum değişmemektedir. Fakat Mevcut Konum Paylaşıldığında seçilen süre boyunca kişi konumunu paylaşan kişinin nerelerde bulunduğunu ve nereye gittiğini görebilmektedir. Kişi Mevcut Konum Paylaşımını dilediği zaman kapatabilmektedir ve kapatıldığında gönderilen kişi tarafından artık görüntülenememektedir. Her iki konumu da göndermek için izlenecek yollar aynı sayılmaktadır. Bu sebeple WhatsApp’ta karşı tarafa konum göndermek isteyen kişilerin izlemesi gereken yol şu şekildedir:

  • WhatsApp açılır,
  • WhatsApp’ta konum gönderilecek olan kişi ile sohbete girilir,
  • Karşı tarafa mesaj gönderme baloncuğunun hemen sağında yer alan Ataç resmine tıklanır,
  • Ataç resmine basıldıktan sonra pek çok farklı seçenek görüntülenir ve bu görüntüdeki ‘Konum’ seçeneğine basılır,
  • Mevcut Konumu Paylaş, Şu Anki Konumu gönder seçeneklerinden bir tanesi seçilir ya da başka bir yerin konumu gönderilir.

WhatsApp Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

whatsapp fotograf
whatsapp fotograf

WhatsApp uygulamasında fotoğraf göndermek için kişiler galeriden fotoğraf seçimi yapabilmektedir. Anlık bir görüntü paylaşmak isteyen WhatsApp kullanıcıları ise kamerayı kullanarak karşı tarafa yeni çekilmiş bir fotoğraf da gönderebilmektedir. Anlık bir fotoğraf çekerek göndermek için kişi öncelikle fotoğraf göndermek istediği kişinin sohbetine girmelidir. Sonrasında mesaj gönderme baloncuğunun sağ tarafında bulunan fotoğraf makinesine basılır ve yeni bir fotoğraf çekilir. Kişi dilerse birden fazla fotoğraf da gönderebilir ve fotoğraflarının altına yazı yazabilir. Karşı tarafa galeride bulunan fotoğraflardan göndermek isteyen kişi ise yine mesaj gönderme kutucuğunun sağında yer alan Ataç resmine tıklamalıdır. Açılan minik sekmede ‘Galeri’ seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğin içerisine girerek kişi dilediği fotoğraf ya da videoyu karşı tarafla paylaşabilmektedir.

Ayrıca Whatsapp grubu nasıl oluşturulur veya kapatılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

WhatsApp Kişi Nasıl Gönderilir?

WhatsApp uygulamasında karşı tarafa kişi göndermek için kullanıcılar öncelikle gönderim yapmak istedikleri kişilerin WhatsApp sohbetine girmesi gerekmektedir. Kişi göndermek istediği kişinin sohbetine giren kişi, mesaj gönderme baloncuğunun sağında yer alan Ataç resmine tıklamalıdır. Ataç resmine basıldıktan sonra ekrana gelen küçük sekmede ‘Kişi’ seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe giriş yaparak karşı tarafa gönderilmek istenen kişi seçilir. Seçim yapıldıktan sonra kişiyi karşı tarafa gönderme işlemi tamamlanır. Karşı tarafa bir numara gönderildiğinde, numara sahibi numarayı gönderen kişinin kaydettiği isim olarak görünür. Yani numara sahibi telefonda nasıl kayıtlıysa karşı tarafa da bu şekilde iletilir.

WhatsApp Ses Nasıl Gönderilir?

whatsapp ses
whatsapp ses

WhatsApp uygulamasında ses göndermek isteyen kişi öncelikle diğer gönderimlerde olduğu gibi karşı tarafın sohbetine girmelidir. Sohbetin en alt satırında yer alan mesaj gönderme baloncuğunun yanında bir ataç resmi bulunmaktadır. Bu atacın üzerine basıldığında küçük bir sekme çıkar. Sekme içerisinde yer alan ‘Ses’ seçeneğine basılarak karşı tarafa telefonda bulunan seslerden seçilenler gönderilmektedir. Bunun dışında WhatsApp’ta karşı tarafa anlık konuşmasını göndermek isteyen kişiler de, atacın yanında bulunan Mikrofon resmine basılı tutarak karşı tarafa ses kaydı gönderebilmektedir.


] }

“WhatsApp Konum Nasıl ve Nereden Atılır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın