WordPress Site Temasının İsmi Nasıl Öğrenilir ?

Günlük olarak bir çok araştırma yaptığımız, girdiğimiz internet siteleri bir yana olmakla beraberinde rakiplerimiz yada her hangi bir internet sitesine girdiğimizde hoş bir tasarım ile karşılaşabiliriz. Böyle bir durumda ise gördüğümüz hoş bir tema karşısında temanın ismini merak edip diğer projelerimizde kullanmak için öğrenmek isteyebiliriz. WordPress tema ismini öğrenmek oldukça kolay olduğu gibi tek yapmamız işlem aslına bakılırsa kaynak koda bakmak olacaktır.

 

WordPress tema ismi bulma diye bir araştırma yaptığınızda ve arama motoru sayesinde internet sitemize geldiğinizde temel olarak yapacağımız işlemler basittir. Başka bir internet sitesinde görüp, hoşunuza giden WordPress tema ismini öğrendikten sonrasında ise yapacağınız şey basit aslında ?. Gelecekte ki projelerinize yada şuanda kullanmış olduğunuz projelerinize satın almak için hoşunuza giden bu temanın ismini biliyorsunuz artık.

 

 

WordPress Site Temasının İsmi Nasıl Öğrenilir ?

 

Aslına bakılırsa WordPress sitenin temasını öğrenme diye bu konu başlığına baktığımızda bir çok farklı yöntem ile karşılaşmaktayız. WordPress tema ismi bulma konusuyla karşı karşıya kaldığımızda yapacağımız ilk işlem o internet sitenin kaynak kodlarına bakmaktan geçerken kimileri ise bu yöntemi bilmediğinden dolayı bazı internet siteleri sizler için WordPress tema ismi bulma işlemini yapmaktadırlar. Sizler için ise iki farklı yöntemden WordPress tema ismini bulma işlemini anlatacağım.

 

 

1. Yöntem

 

Bu yöntem en basit olan seçenek olarak her hangi bir WordPress sitesinin temasının ismini öğrenmenizde sizlere yarar sağlayacaktır.

 

  • Tema ismini öğreneceğiniz internet sitesine giriniz.
  • Siteye girdikten sonrasında ise “Ctrl+U” tuşuna basarak sitenin kaynak kodlarını göreceksiniz.
  • Buradan arayacağınız terimler “themes” olacaktır.
  • Tarayıcınızdan hızlı bir arama işlemi gerçekleştirmek için ise “F3” tuşunu kullanarak sayfada bul kutucuğu açılacaktır ve themes yazarak sizler için bir kerede aradığınız kelimeyi bulabilir.
  • Bulduğu yeri turuncu ile belirttikten sonrasında themes yazan yerin yanında ki kelimelerden temanın ismini öğrenebilirsiniz.

 

 

2. Yöntem

 

Eğer birinci yöntemde başarılı olamazsanız ve sitenin tema ismini öğrenmeyi başaramadıysanız yapmanız gereken işlem style.css sayesinde bulmayı denemek olacaktır.

 

  • Tema ismini öğreneceğiniz internet sitesine giriniz.
  • Siteye girdikten sonrasında ise “Ctrl+U” tuşuna basarak sitenin kaynak kodlarını göreceksiniz.
  • Buradan arayacağınız terimler “style.css” olacaktır.
  • Tarayıcınızdan hızlı bir arama işlemi gerçekleştirmek için ise “F3” tuşunu kullanarak sayfada bul kutucuğu açılacaktır ve style.css yazarak sizler için bir kerede aradığınız kelimeyi bulabilir.
  • Bulduğu yeri turuncu ile belirttikten sonrasında style.css yazan yer zaten bir link şeklinde olup mavi ile belirtilecektir. Buraya tıkladığınızda o temaya ait bilgilendirme sayfası ile karşılaşacak ve sitenin adı, url’si, yapımcısı, açıklaması gibi şeyler ile karşılaşacak ve temanın ismini bulmuş olacaksınız.

 

 

Artık bu sayede WordPress tema ismi bulmak konusunda birazda olsa tecrübe kazandınız. Bazen bazı internet sitelerinde ise ne yazık ki bu yöntem iş görmemektedir. Fakat genel olarak bakacağınız 50 siteden 49 unda bu yöntemi kullanarak merak etmiş olduğunuz WordPress temasının ismine ulaşabilirsiniz.


] }

Yorum yapın