Kapat
İnternet 886 0

Yalın İnternet Nedir ?

Günümüzde çok kullanılan bir kelime olan Yalın İnternet : Sabit hat abonesi olmadan evinize internet bağlatabileceğiniz anlamına gelmektedir.

 

Naked Digital Subscriber Line, nDSL” olarak bilinen yalın internet :  DSL hizmetinin sabit telefon hattı olmadan da kullanılmasını sağlayan bir servistir. Fakat DSL kullanıcıları mevcut telefon şebekesini kullanarak internete girmektedirler. ADSL aboneligi ile beraber sabit telefon aboneliği zorunludur. Yalın internet servisi, DSL geniş bant hizmeti ile sabit telefon hizmeti arasındaki bağlantıyı kaldıran bir servistir.

 

Yalın İnternet devri öncesinde evinize ya da iş yerinize internet bağlatmanız için gereken bir husus sabit hat aboneliğine ihtiyacınızın olmasıydı. Buda sabit hattı kullanmayacak olsanız bile bu hattın ücretini ödeyecek olmanız anlamına geliyordu.

 

Yalın internette sabit hat telefon aboneliği gerekli olmadığından dolayı sabit hat ücreti ödemeden, sadece Yalın İnternet Erişim Ücreti ‘ni ödemekle yükümlüsünüzdür. Yalın İnternet kullanıcıları kullanmayacakları bir hizmet alıp boş yere hizmet bedelini ödemeyecekleri için bu durumda avantajlı sayılmaktadırlar.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir