İnternetinizi Hızlandırmanın Yolları

Evinizde kablolu veya kablosuz ağ kullanıyorsanız ağınızı mümkün olan en yüksek hızda çalıştırmak isteyeceklerdensinizdir. Bu yazıyı okuduğunuza göre öyle ?. Bu yazımızda sizler için yavaş olan internetinizi hızlandırmanın yolları için neler yapmanız gerektiğini anlattık.

 

Bunun için küçük yazılımsal ayarlamalardan yeni donanım yüklemeye kadar yapabileceğiniz bir çok şey var ve bir sürü yöntem mevcut bulunmaktadır. Ev ağınızı hızlandırmanızı sağlayacak basit çözümden bahsetmek istiyorum. Bu yazı aradığınızı verir mi bilmiyorum ama araştırmalarım ve deneylerim sayesinde ulaşmış olduğum sonucu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu deney ve gözlemlerim sonucunda ne yaparsanız yapın hiç bir şekilde internetinizin hızlanacağını düşünmüyorum ve bunu başaramadım. Ancak tek bir şey sonucu değiştirebilmek adına bana yardımcı oldu. O da ;

 

İnternetinizi Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

Herkes daha hızlı bir internet istiyor. Netflix’i donmadan rahatça ve kaliteli bir şekilde izlemek Steam’den oyunları hızlı bir şekilde indirmek istiyor.

Yavaş internet berbat. Peki bağlantınızı nasıl hızlandırıyorsunuz? Deneyebileceğiniz çok fazla bilgi ve birçok potansiyel çözüm var, ancak hepsi işe yaramıyor. Bazı tavsiyeler yanlıştır ve diğerleri gerçekten teknik ve pahalıdır. İnternet bağlantınızı ucuza ve yönlendiricinizin nasıl çalıştığını anlamak için bir milyon saat harcamadan size yardımcı olmak için buradayız.

Daha hızlı bağlamanıza ve yavaş arabelleğe almayı durdurmanıza yardımcı olmak için internetinizi hızlandırmanın yolları bir araya getirdik.

Kablosuz Ağınızın Sinyal Vericisini Doğru Yere Yerleştirin

Kablosuz ağınızın sinyali, odalardan ve duvarlardan geçtikçe zayıflama ihtimalini hepimiz biliyoruz. İdeal olarak bağlı olan cihazların merkezinde, sinyali her birine direkt olarak ulaştırabilecek bir konumda durmalıdır.

Modeminizi yerleştirdikten sonra tüm cihazların yeteri kadar sinyal alıp almadığını kontrol edin. Sinyalin yeteri kadar ulaşmadığı cihazlar varsa modeminizin konumunda yapacağınız küçük değişiklikler, sorunu çözebilir.

Routerınızın Yerini Değiştirin

Routerınız evinizin uzak bir köşede mi? Eğer öyleyse, taşıyın.

Yönelticinin Wi-Fi sinyali size ulaşamazsa, İnternet bağlantınız etkilenecektir. Yönlendiricinizi evinizin ortasına, tercihen en fazla takıldığınız herhangi bir yere yerleştirin. Tüm zamanınızı birinci kattaki oturma odasında geçirirseniz, yönlendiricinizi aynı seviyeye yerleştirin.

Ethernet Kablosu Kullanın

Herkes bugünlerde Wi-Fi kullanıyor. Kablosuz bağlantılar etkileyici ve kullanışlıdır, ancak her zaman hızlı değildir. Ethernet gibi kablolu bağlantılar her zaman kablosuz bağlantılardan daha hızlı ve daha güvenilir olacaktır. Kablo, sinyali doğrudan cihazınıza yönlendirir. Bu yüzden internetinizde gözle görünür bir hız artışı olacaktır.

Mümkünse, bir Ethernet kablosu kullanarak en önemli cihazlarınızı İnternet’e bağlayın.

Bu cihazları Ethernet’e bağlayın:

  • Televizyon
  • PlayStation, Xbox veya diğer oyun konsolu
  • Dizüstü veya masaüstü bilgisayar

Özellikle TV’nizde videolar gibi veri açısından zengin medya izleme eğilimindeyseniz, kablo bağlantıları en iyisidir.

Ek olarak Ethernet otomatik olarak Wi-Fi’den daha güvenlidir Bankacılık bilgilerinizi kesinlikle özel tutmak istiyorsanız, Ethernet daha iyi bir çözümdür.

 

Ne yazık ki bu başlıktan çok bir şey beklediğinizi biliyordum. Yukarıda yer alan internetinizi hızlandırmanın yolları maddelerin bazıları uygulayarak gerçekten artan hızı fark edeceksiniz. Ama eğer gerçekten internetiniz yavaşsa yapmanız gereken tek şey internet firmanızı değiştirmektir. Okuduğunuz için teşekkür edip sevgi ve saygılarımı sunuyorum herkese ☺. Bildiğiniz ve işe yarar yöntem var ise paylaşırsanız çok sevinirim.

 

2021 Güncel İnternet Hızlandırma Yolları


] }

“İnternetinizi Hızlandırmanın Yolları” üzerine 3 yorum

Yorum yapın