Kapat
İnternet 641 1

İnternetinizi Hızlandırmanın Yolları

Evinizde kablolu veya kablosuz ağ kullanıyorsanız ağınızı mümkün olan en yüksek hızda çalıştırmak isteyeceklerdensinizdir. Bu yazıyı okuduğunuza göre öyle ?.

 

Bunun için küçük yazılımsal ayarlamalardan yeni donanım yüklemeye kadar yapabileceğiniz bir çok şey var ve bir sürü yöntem mevcut bulunmaktadır. Ev ağınızı hızlandırmanızı sağlayacak basit çözümden bahsetmek istiyorum. Bu yazı aradığınızı verir mi bilmiyorum ama araştırmalarım ve deneylerim sayesinde ulaşmış olduğum sonucu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu deney ve gözlemlerim sonucunda ne yaparsanız yapın hiç bir şekilde internetinizin hızlanacağını düşünmüyorum ve bunu başaramadım. Ancak tek bir şey sonucu değiştirebilmek adına bana yardımcı oldu. O da ;

 

 

Kablosuz Ağınızın Sinyal Vericisini Doğru Yere Yerleştirin

 

Kablosuz ağınızın sinyali, odalardan ve duvarlardan geçtikçe zayıflama ihtimalini hepimiz biliyoruz. İdeal olarak bağlı olan cihazların merkezinde, sinyali her birine direkt olarak ulaştırabilecek bir konumda durmalıdır.

 

Modeminizi yerleştirdikten sonra tüm cihazların yeteri kadar sinyal alıp almadığını kontrol edin. Sinyalin yeteri kadar ulaşmadığı cihazlar varsa modeminizin konumunda yapacağınız küçük değişiklikler, sorunu çözebilir.

 

 

Ne yazık ki bu başlıktan çok bir şey beklediğinizi biliyordum. Ama eğer gerçekten internetiniz yavaşsa yapmanız gereken tek şey internet firmanızı değiştirmektir. Okuduğunuz için teşekkür edip sevgi ve saygılarımı sunuyorum herkese ☺. Bildiğiniz ve işe yarar yöntem var ise paylaşırsanız çok sevinirim.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

“İnternetinizi Hızlandırmanın Yolları” üzerine 1 yorum

  1. Burak dedi ki:

    Menzil arttırıcı kullanmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir