Youtube Alternatifi 7 Site Nelerdir ?

Bir video barındırma sitesi olan Youtube herkesin videolarını paylaşabileceği bir yerdir. 2005 yılında PayPal çalışanları tarafından kurulan Youtube, 2006 yılında Google tarafından satın alınmıştır. Youtube aracılığı ile videolarınızı yükleyerek paylaşabilir ve başkalarının yüklediği videoları da izleyebilirsiniz.

 

Youtube videoların gösterilmesi için H.264, WebM ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanmaktadır. Youtube üzerinden müzik videoları, filmler, kısa özgün videolar, eğitim videoları gibi zengin içeriklere ulaşabilmektesiniz. Youtube dışında bu tür içeriklere ulaşabileceğiniz alternatif sitelerde bulunmaktadır. Youtube ulaşamıyorsanız, istediğiniz videoyu Youtube’de bulamıyorsanız ya da alternatif siteleri değerlendirmek istiyorsanız bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

 

[accordion] [accordion_content title=”#1 Crackle” icon=”” active=”active”]Crackle, Sony Pictures Entertainment’a aittir. Youtube alternatifi olarak kullanabileceğiniz bu sitede çeşitli ağlardan gelen Hollywood filmlerini, web için yayınlanan orijinal içerikleri ve TV şovlarını izleyebilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”#2 Vimeo” icon=”” active=”active”]Youtube en sevdiğiniz site olsa da bu siteye bir göz atın deriz. Vimeo, internetteki yüksek çözünürlüklü video destekleyen ilk web sitesidir. Amatör videolarında olduğu bu site, fazlasıyla kaliteli içeriğe sahip videolardan oluşmaktadır. Yurtdışında çok popüler filmlere ve TV dizilerine yer vermektedir.[/accordion_content][accordion_content title=”#3 Veoh” icon=”” active=”active”]Veoh, İsrailli start-up Qlipso çalışmasıdır. Veoh, internette bir TV sitesidir diyebiliriz, kendilerini de zaten bu şekilde tanıtmaktadırlar. Milyonlarca videonun barındığı sitede, videoların geneli profesyonel ekiplerce hazırlanmıştır.[/accordion_content][accordion_content title=”#4 Metacafe” icon=”” active=”active”]Metacafe’de özellikle kısa videolar yer almaktadır. En iyi sörfçülerin çalışmaları, video oyunlarından taktikler, kısa videolar bulunmaktadır. Menüsünde 16 adet kategori bulunmaktadır.[/accordion_content][accordion_content title=”#5 MySpace” icon=”” active=”active”]MySpace 2000’li yılların ortalarında sosyal paylaşım sitesi olarak hatırlanmaktadır ve hala aktiftir.[/accordion_content][accordion_content title=”#6 Screen Junkies” icon=”” active=”active”]Dizilere, filmlere ve orijinal içeriklere yer veren uzman bir sitedir. Sitede daha çok komedi içerikli videolar yer almaktadır. Ücretsiz olarak video izlemenin sınırı var, daha çok video için üyelik satın almanız gerekmektedir.[/accordion_content][accordion_content title=”#7 9GAG” icon=”” active=”active”]9GAG ile komik videolar, oyun videoları, GIF’ler, animeler ve birçok eğlenceli içeriğe ulaşabilmektesiniz. Daha çok bir eğlence sitesi platformudur diyebiliriz.[/accordion_content] [/accordion]


] }

Yorum yapın