Kapat
İnternet 1.279 0

Youtube Alternatifi 7 Site Nelerdir ?

Bir video barındırma sitesi olan Youtube herkesin videolarını paylaşabileceği bir yerdir. 2005 yılında PayPal çalışanları tarafından kurulan Youtube, 2006 yılında Google tarafından satın alınmıştır. Youtube aracılığı ile videolarınızı yükleyerek paylaşabilir ve başkalarının yüklediği videoları da izleyebilirsiniz.

 

Youtube videoların gösterilmesi için H.264, WebM ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanmaktadır. Youtube üzerinden müzik videoları, filmler, kısa özgün videolar, eğitim videoları gibi zengin içeriklere ulaşabilmektesiniz. Youtube dışında bu tür içeriklere ulaşabileceğiniz alternatif sitelerde bulunmaktadır. Youtube ulaşamıyorsanız, istediğiniz videoyu Youtube’de bulamıyorsanız ya da alternatif siteleri değerlendirmek istiyorsanız bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

 

 • #1 Crackle

  Crackle, Sony Pictures Entertainment’a aittir. Youtube alternatifi olarak kullanabileceğiniz bu sitede çeşitli ağlardan gelen Hollywood filmlerini, web için yayınlanan orijinal içerikleri ve TV şovlarını izleyebilirsiniz.

 • #2 Vimeo

  Youtube en sevdiğiniz site olsa da bu siteye bir göz atın deriz. Vimeo, internetteki yüksek çözünürlüklü video destekleyen ilk web sitesidir. Amatör videolarında olduğu bu site, fazlasıyla kaliteli içeriğe sahip videolardan oluşmaktadır. Yurtdışında çok popüler filmlere ve TV dizilerine yer vermektedir.

 • #3 Veoh

  Veoh, İsrailli start-up Qlipso çalışmasıdır. Veoh, internette bir TV sitesidir diyebiliriz, kendilerini de zaten bu şekilde tanıtmaktadırlar. Milyonlarca videonun barındığı sitede, videoların geneli profesyonel ekiplerce hazırlanmıştır.

 • #4 Metacafe

  Metacafe’de özellikle kısa videolar yer almaktadır. En iyi sörfçülerin çalışmaları, video oyunlarından taktikler, kısa videolar bulunmaktadır. Menüsünde 16 adet kategori bulunmaktadır.

 • #5 MySpace

  MySpace 2000’li yılların ortalarında sosyal paylaşım sitesi olarak hatırlanmaktadır ve hala aktiftir.

 • #6 Screen Junkies

  Dizilere, filmlere ve orijinal içeriklere yer veren uzman bir sitedir. Sitede daha çok komedi içerikli videolar yer almaktadır. Ücretsiz olarak video izlemenin sınırı var, daha çok video için üyelik satın almanız gerekmektedir.

 • #7 9GAG

  9GAG ile komik videolar, oyun videoları, GIF’ler, animeler ve birçok eğlenceli içeriğe ulaşabilmektesiniz. Daha çok bir eğlence sitesi platformudur diyebiliriz.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir