Kapat
Android Virüs
Mobil 47.467 7

Android Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Android telefonda sürekli reklam çıkıyor virüsü yada diğer bir anlamda Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızda sürekli her hangi bir yerden bir şekilde reklam çıkıyor oluşu birazcık canınızı sıkabilir. Böyle bir durumda ise ne yazık ki ne yapacağınızı bilemez ve çözümü internet dünyasında aramaya karar verirsiniz.

 

Telefonda reklam virüsü oldukça etkili olan ve bu virüsü yayanların sizin üzerinizden bayağı bir para kazandığı uygulama şeklidir. Sürekli karşınıza çıkan ve artık sizi bunaltan bu virüsün sizin Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınıza nasıl bulaştığını ve bu virüsten nasıl kurtulabileceğinizi aşağıda belirteceğiz.

 

 

Android Telefonda ki Reklam Virüsü Nasıl Bulaşır ?

Akıllı cihazınıza aslına baktığınızda bu Android reklam virüsünden kurtulma yolları için başvurduğunuz internette direk olarak konuya girdiklerinden dolayı aklınızda pek bir şey kalmaz. İOS cihazlar ile Android cihazları karşılaştırdığımızda da bu sorunun her hangi bir İOS cihazda görünmediğinin farkına varacaksınız.

 

Gerek marketine her uygulamayı kabul etmeyen gerekse de internetten her hangi bir şeyi indirmenize izin vermeyen Apple şirketi bu tür şeylere ise böyle bir yöntem karşında önlemini almaktadır. Android reklam virüsünü silme işlemi için ise bizim asıl önemli nokta akıllı cihaza bu virüsü nereden bulaştığının kaynak noktasını bulmak olacaktır.

 

Genellikle kullanmış olduğunuz akıllı cihazınıza kolay kolay her hangi bir virüs bulaşamaz. Bunun tek bulaşma noktası ise sizin telefonunuza başka sitelerden inen dosyalar, apk dosyaları yada (.apk nedir ?) başka tarzda indirmiş olduğunuz dosyalar asıl virüs bulaşmasında ki en önemli rolü oynar. Bunlardan en basiti girmiş olduğunuz internet sitelerinde bir yere tıkladığınızda telefonunuza otomatik olarak bir şey iner ve siz ister istemez bu inen dosyaya tıkladığınızda telefonunuza bu virüs yayılabilir.

 

Diğer bir şey ise sizin Android cihazların kendi marketinden indirmiş olduğunuz uygulamalar akıllı cihazınıza bu reklam virüsü denilen şeyi bulaştırmakta en etken rolü oynar. Bu program arkaplanda çalışarak belkide size sürekli reklam gösterilmesini sağlıyor olabilir. Böyle bir durumda ise indirmiş olduğunuz son uygulamalara dikkat etmek gerekli olduğu gözler önüne serilmektedir.

 

 

Telefonda Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Akıllı diye tabir ettiğimiz cihazlar daha doğrusu telefonda reklam sorunu yaşamak bizi hayli bir can sıkıcı noktaya getirebilir. Android sürekli reklam çıkıyor diye yakındığımız durumlarda ise merak etmeyin yardımınıza yetişiyorum. Artık yapmamız gereken tek şey ise telefonu analiz etmek olacaktır.

 

Hemen hemen yapılacakları size aşağıda ki gibi sıralamak isterim ;

 • Ne zamandan beri sürekli reklam görüyorsunuz ?
 • Hangi siteye girdikten sonrasında sürekli reklam görmeye başladınız ?
 • Hangi uygulamayı indirdikten sonrasında sürekli reklam görmeye başladınız ?

 

Gibi benzeri sorulara önce kendinizin bir cevap vermesi gerekmektedir ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızda ki arkaplanda çalışan uygulamalara bir göz gezdirmenizi temenni ederiz. Zaman zaman arkaplanda çalışan uygulamaları kapatarak gözlem yapabilirsiniz.

 

Eğer son indirdiğiniz bir kaç uygulamayı silin ve ardından;

 • Android cihazda hala reklam görüyor musunuz ?

 

Adlı soruyu kendinize sorun. Eğer reklam görmeye başladı iseniz bu internet sayfasını artık burada kapatabilirsiniz. Fakat hala ve hala Android reklam virüsü görüyor iseniz yapmanız gereken son 2 basamak işlem kalmış bulunmaktadır. Bunlar ise;

 1. Malwarebytes gibi Antivirüs mobil uygulamaları ile telefonunuzu taratmak.
 2. Android cihazınızı sıfırlamak.

 

Yukarıda saymış olduğum işlemin öncelikle birinci basamağında ki uygulamayı Play Store ‘dan indirin ve ardından Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızı taratın. Hiç bir şekilde bir sonuç bulunamadığında ve virüsler silinse bile hala reklam görmeye devam ediyor iseniz ise yapmanız gereken işlem ikinci basamağa geçmek olacaktır.

 

İkinci basamakta bahsettiğimiz işlemi yapmak için ve kesin olarak telefon reklam virüsü silme işlemini yapmak istiyor iseniz sizlere “Android Cihazdaki Verileri Tamamen Silmenin Yolu” adlı yazımıza bir göz atmanızı temenni ederiz. Üzerine tıklayarak ulaşacağımız yazıda telefonunuzda ki verileri nasıl tamamen sileceğinizi ve telefonu aldığınız ilk güne döndürecek bilgileri bulabilirsiniz.

Arama Terimleri:

cep telefonu reklam virüsü nasıl temizlenir, facebookta reklam virüsü engelleme

“Android Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir ?” üzerine 7 yorum

 1. Aysel dedi ki:

  Bizim telefonda sürekli reklam gösteriliyor.Benim arkadaşımında böyle gösterilyordu. Sonra benim telefonumunda oldu.Bunun onun telefonundan virüsün bulaşması ola bilirmi? ???? Lütfen cavap yazın çok önemli.

 2. S dedi ki:

  Yazının sonunda ultra süper harika bir çözüm bekliyodum. Karşıma çıkan şey telefonu sıfırlayabilirsiniz. Ah be kardeşim vakit çalıyorsun.

 3. Hakan dedi ki:

  Teşekkürler

 4. Adnan dedi ki:

  Lafı amma çok uzatmışsın be kardeşim. Biraz araştırsaydın çok daha basit anlatımlar olduğunu görürdün.

 5. celo dedi ki:

  Teşekkür ederim. Gerçekten çok işe yaradı. Android reklam virüslerini temizleme işlemini sayenizde gerçekleştirdim.

 6. Tg dedi ki:

  Aynen üstteki yoruma katılıyor

 7. METİN dedi ki:

  teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir