Blog Trafiğini Çoğaltacak Etklili Bilgiler

Blog yazmaya yeni başlayanların  ya da aylardır blog yazan kişilerin en büyük sorunlardan biri olan ve doğal olarakta morel bozukluğuna sebep olan şey bloglarının trafiğinin düşük olmasıdır ?.Günlük binlerce ziyaretçi sayısına ulaşan bloglar arama motorlarında üst sıralara çıkmış, milletin kafasında yer edinmiştir. Bizler blog sayfalarını kurduk ancak bunun devamını ve çok fazla kişiye ulaşmasını isteriz. Bu yüzden sizlere blog trafiğini çoğaltacak etkili bilgiler paylaştık. Sizlerde bu bilgileri takip ederek blog sayfanızın trafiğini arttırabilirsiniz.

Çoğu Blog sitelerinin de kendilerine göre  stratejiler geliştirme geçmişi vardır. Bu sayede sürekli ve düzenli trafik sağlayan okuyucu kitleleri oluşturmuşlardır. Siz de yazılarınızı daha fazla okuyucuya ulaştırmak istiyorsanız, aşağıdaki yazdıklarımdan fikir edinip kendinize trafik arttıracak stratejiler çıkartabilirsiniz.

Blog Trafiğini Çoğaltacak Etklili Bilgiler Nelerdir?

 

 •  Tasarımınızın Göz Yormadığından Emin Olun
  Blog yazmaya yeni başlayan arkadaşlarımızdan tabi ki de olağan üstü bir şekilde tasarım beklemiyoruz. Sadace kendinize bakın. Nasıl sitelere girmeye hoşlanırsınız ? Her yerden banner fışkıran koca koca giflerle dolu bir site mi ? tabi ki de hayır. Renklerin uyumsuzluk içinde olmadığı sade bir site kurmanızı tavsiye ederim.

 

 •  Düzenli Olarak Kaliteli İçerik Yayınlayın
  Blogların en önemli trafik kaynağı olan Google’dan ziyaretçi çekmek için artık yazıyı anahtar kelime çöplüğüne çevirmek işe yaramıyor. Bildiğiniz gibi Google artık güncel ve özgün içeriğe önem veriyor. İnsanlar tarafından’da o siteden kopyalama yapıp kendi sitesine yapıştıranlar değil özgün olarak yazılanlar severek takip ediliyor.

 

 •  SEO’yu Akıllıca Kullanın
  Google’ın anahtar kelimeleri aşırı şekilde kullanan siteleri cezalandırdığı bir gerçek ama bu hiç anahtar kelime kullanmayacağınız demek değildir.Yazı başlıklarında ve yazının içeriğinde aşırı olmamak şartıyla anahtar kelime kullanabilirsiniz.Ayrıca diğer temel SEO yöntemlerini uygulamak ta organik trafiğinizi arttırmanıza yardımcı olur.

 

 • Dışarıya Link Verin
  Sitenizde kendi sayfalar arasında link vermekten vazgeçiniz ! Ne kadar başka sitelere link verirseniz o kadar profesyonel ve çekici görünürsünüz.

 

 •  Okuyucularınızla Etkileşimi Arttırın
  Mesela blogunuza yorum yapan birine neden cevap vermeyesiniz ki. Her yorum yapan yeni biri fidan gibidir. İlgilenir iseniz meyvesini alırsınız. Eğer ilgilenmezseniz o da sizi terk eder.

 

 •  Zamanınızı Network Kurmak için Harcayın
  Hangi konuda blog yazıyorsanız o konuda ki forumlarda aktif olarak yer alın, o konuda yayın yapan bloglara düzenli olarak yorum yapın, sosyal medyada o konuyla ilgili kişilerle tanışmaya çalışın.Bunların tümüne networking diyebiliriz kısaca. Ayriyetten blogunuzun biraz daha tanınmış hale gelebilmesini istiyorsanız reklam vermeyi de aklınızın bir köşesine koymanızı düşünün derim.

] }

“Blog Trafiğini Çoğaltacak Etklili Bilgiler” üzerine 6 yorum

Yorum yapın