Facebook Sohbette Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Facebook sohbet engellemesi durumunda engellenen kullanıcıya mesaj gönderilmez. Kullanıcıya Facebook üzerinden aramak veya iletişim kurmak mümkün değildir. Facebook engelleme işlemini yapan kişiler engellediği kullanıcıyla hiçbir şekilde iletişime geçemez. Engellendiğini anlamak için öncelikle kişiler engellenmiş oldukları hesapları aratabilir. Kişilerin engel durumlarını anlaması zor değildir. Kişiler hesaplarını tamamen askıya aldıklarında tüm arkadaşlarında profilleri görünmez hale gelmektedir. Engellendiğini düşünen kişiler öncelikle karşı hesabın profilini tamamen kapatıp kapatmadığını öğrenmelidir. Bu durumda profil araması yapıldığında görünmüyorsa kişi ya engellenmiş ya da karşı hesap profilini kapatmış demektedir. Kişiler engel aldığı hesabın profilini farklı bir Facebook hesabı üzerinden aratarak engel konulup konulmadığını rahatça anlayabilir. Eğer farklı bir Facebook hesabı üzerinden yapılan arama sonucunda kişinin profili görünüyorsa bu durumda diğer hesap kullanıcısı engellenmiş demektir.

Facebook Sohbette Engellenmek ve Facebook’ta Engellenmek Aynı Şey Mi?

facebook sohbette engellenmek
facebook sohbette engellenmek

Facebook sohbet ve uygulama üzerinden engellenmek aynı şeyler değildir. Sohbette kişiler engellendiğini anlamak için profile mesaj atabilir. Atılan mesaj gönderilmediğinde Facebook Messenger üzerinden engel konulmuş demektedir. Mesajlar kısmının engellenmesi Facebook uygulaması üzerinden engellemekten farklı olduğu için bir kişiyi tamamen engellemek adına her iki ayarlar bölümünden de gerekli düzenlemeleri yapmak gereklidir. Facebook engelleme işlemlerini yapmak için kullanıcılar basit bazı yollar izleyebilir. Yapılacak adımlar sadece kullanıcının geri değiştirmesi sonunda eskiye dönebilir. Kişiler engel durumunu kaldırmadığı sürece engellediği kişiler kendisine hiçbir şekilde ulaşamaz.

Ayrıca Facebook saat ayarı nasıl yapılır, neden önemli? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Facebook’ta Sohbet Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook uygulamasında engel işlemleri profil sahibi tarafından ne zaman istenirse yapılabilir. Kişiler engel koydukları profilleri kendileri tekrar engeli kaldırmadan iletişime geçemez. Engel işlemi için Facebook Messenger uygulaması ve Facebook uygulaması üzerinden tam bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Messenger uygulaması üzerinden engel işlemi yapılacaksa şu adımlar izlenmelidir:

  • Engel konulmak istene kişinin konuşma penceresi üzerinde bulunan alt alta üç nokta işareti seçilir,
  • Daha sonra Messenger’da Engelle adımı seçilerek, Engelle ‘ye tıklanır.
  • İphone veya İpad üzerinden sohbet engellemesi yapmak için konuşmanın üzerinde kişinin adına tıklanır ve ekranın en aşağısında bulunan engelle butonu seçilir.
  • Andrid üzerinden sohbet engellemesi yapmak için kişinin profil adına tıklanır ve ekranın en aşağısında bulunan engelle butonu seçilir ve kişi engellenmiş olur.

Facebook Sohbet Engeli Nasıl Kaldırılır?

facebook sohbet engeli
facebook sohbet engeli

Facebook sohbet üzerinden engel kaldırmak için kullanıcılar öncelikle kişilerin konuşma penceresini açmalıdır. Engel durumlarını anında kaldırarak eskisi gibi Messenger üzerinden sohbete devam edilebilir. Bu durumda kişilerin yapması gereken bazı adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Engel kaldırılmak istendiğinde kişi ile konuşma penceresi açılır ve alt alta olan üç nokta işareti tıklanır,
  • Messenger’da Engellemesini Kaldır seçeneği seçildikten sonra Engellemesini Kaldır’a tıklanır ve işlem gerçekleşmiş olur.
  • Android, Messenger Lite, iPhone ve iPad üzerinden engel işlemi kaldırılmak istendiği durumlarda sohbet penceresi açılır, kişinin profil fotoğrafına tıklanır ve en aşağıda bulunan engel durumu kaldırılır. Böylece Facebook engelleme işlemi geri alınmış olur.

] }

Yorum yapın