2020 Google Play En İyi Zekâ Oyunları (3 Öneri)

Google Play’deki en iyi zekâ oyunları, birçok farklı kategoride görülebilir. Fakat şu an da etkileşimi çok yüksek olan oyunlar, kelimeye yönelik olan oyunlardır. Kelime dağarcığını ve unutulmuş birçok kelimeyi öğrenmeye yarayan zekâ oyunları Google Play’de popüler şekilde kullanılıyor. Zekâ oyunları kişinin hafızasını güçlendirmek, bilgilerini tazelemek, kelimeleri ya da sayıları pekiştirmek ve aynı zamanda boş vakitlerini daha kaliteli şekilde geçirmek için tercih edilmektedir. Google Play’de zeka oyunlarının arasında online şekilde oynanan birçok oyun bulunmaktadır. Ama kişinin oyun içinde rekabet halinde sürüklenebilmesi için oyunun online olması ya da çevresindeki insanlarla etkileşim kurabilmesi de zeka oyunlarında aranan önemli özelliklerdir. Bununla beraber güncel olarak en çok oynanan zeka oyunlarının birkaçı şunlardır:

  • Kelimelik,
  • CodyCross: Çapraz Bulmaca,
  • Words of Wonders (WOW): Kelime Bulmaca Oyunu.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: Google Play En İyi Eğitici Çocuk Oyunları

Kelimelik

kelimelik

Kelimelik oyunu Google Play’de yıllardır varlığını sürdüren ve birçok kişinin online oynadığı bir oyundur. Bu oyunda kişi internete bağlanarak diğer oyuncularla kelime yarışına girer. Oyunda yaklaşık 10 milyondan fazla oyuncu bulunmaktadır. Kişi rakibini rastgele seçebileceği gibi oyunu kullanan arkadaşlarıyla da oyunu oynayabilmektedir. Ayrıca oyunda birden fazla 20’ye kadar ayrı rakiple oynamakta mümkündür. Popüler zekâ oyunlarından olan Kelimelik, oyun esnasında rakiple sohbet edebilmenizi de sağlamaktadır. Ayrıca oyunu indirmek ve oynamak da ücretsizdir.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: En İyi Macera Konsol Oyunları

CodyCross Çapraz Bulmaca

CodyCross Çapraz Bulmaca

CodyCross Çapraz Bulmaca uygulaması kişinin kelimeleri tanıyarak bulmacadaki yerlerine yazmasını ister. CodyCross oyununda oyuncu Facebook hesabını senkronize ederek, arkadaşlarının kaçıncı bölümde olduğunu görür ve rekabet içine girip daha keyifli zamanlar da geçirebilir.

Oyunun içerisindeki sorular kategorize edilmeden rastgele sorulur. Kişi bölüm içinde doğru kelimeleri buldukça diğer kelimeleri açabilmesi de kolaylaşır. Bunun sebebi doğru bilinen kelimenin içerisindeki harflerin diğer kelimelerdeki yerlerini bulmasıdır. Böylelikle oyuncu soruların cevaplarını daha kolay şekilde bulabilir. Kişi sorunun cevabını bulamadığında yardımcı güçlerinden faydalanıp yardım alabilmektedir.

Bu oyunu Google Play’de 50 milyonun üzerinde kişi oynamaktadır. Bu da oyunun ne kadar sevildiğini ve başarısını göstermektedir. Ayrıca CodyCross Çapraz Bulmaca ücretsiz yüklenip oynabilen zeka oyunlarındandır.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: Android En İyi Korku Oyunları

Words of Wonders (WOW) Kelime Bulmaca Oyunu

Words of Wonders

Words of Wonders (WOW) bulmaca oyunu kişinin kelime hazinesini genişletmesi için eğlenceli bir yol sunar. Words of Wonders oyununda bulmaca yukarıda bulunur ve içerisine rasgele yerleştirilmiş az sayıda harf yer alır. Bulmacanın alt kısmında yuvarlak bir bölüm bulunur. Yuvarlak bölümün içerisinde, bir araya getirildiğinde birçok kelimeyi oluşturan harfler yer alır. Oyuncu bu zekâ oyununda altta bulunan harfleri anlamlı bir kelime haline gelmesi için art arda kaydırır. Ortaya çıkarttığı kelimeler üst taraftaki bulmacada yerini alır. Eğer kelime bulmacanın içinde yer almıyorsa sol alt köşedeki kutucuğun içine düşer ve oyuncuya ek puan şeklinde geri döner. Bu oyun tek kişiliktir ve online oynanan bir oyun değildir. Fakat bölümlere ayrıldığı için çevresindeki oyuncularla yarışabilir. Ayrıca Words of Wonders oyunu da tamamen ücretsizdir.


] }

Yorum yapın