Huawei Mate X Kısa Süre İçerisinde Satışa Sunulabilir

Huawei’in şubat ayında tanıtımını gerçekleştirdiği Huawei Mate X kısa süre içerisinde satışa sunulabilir. 

Samsung’un katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonu olan Galaxy Fold modelinin karşısına Mate X modeliyle çıkan Huawei cephesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Samsung Galaxy Fold modelinin çıkışına sayılı günlerde kala akıllı telefon modeli bazı kullanıcılara test amaçlı göndermiş ve Samsung Galaxy Fold modellerinin ekranı paramparça olmuştu. Göründüğü ve söylendiği kadar dayanıklı olmayan Galaxy Fold modelinin çıkışı ertelenmişti. 

Huawei’in Android Rakibi HongMeng İşletim Sisteminin Duyurulacağı Tarih Belli Oldu

Samsung Galaxy Fold modelinin çıkışının ertelenmesiyle gözler Huawei cephesine çevrilmişti. Tüm  kullanıcılar Huawei Mate X modelinin çıkışını beklerken Huawei’de Mate X modelini sessiz sedasız ertelemişti. 

Huawei Mate X modelinin çıkış tarihi henüz belli olmasa da Huawei “ünümüzü yık edecek bir ürünü satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Huawei daha sonrasında ise ürünün Eylül ayı gibi çıkacağını açıkladı. Gelen son bilgilere göre ise Huawei Mate X beklenen tarihten daha erken çıkacak. Çin’de bir satış platformu üzerinde posteri ile reklamı yayınlanan Huawei Mate X modeli ilanda yer alan bilgilere göre bu ay satışa sunulabilir. Huawei Mate X’in bu satış tarihinin ardından Çin dışında da satışa sunulması bekleniyor. 

Huawei Mate X Kisa Sure Icerisinde Satisa Sunulabilir 2 284x300

Pek çok kişi Huawei Mate X modeli tasarımıyla Samsung Galaxy Fold modelinden çok daha iyi. Ekranının Fold modeli gibi içe doğru değil de dışa doğru katlanması da kullanıcıların beğenisini kazanan bir diğer şey. Tüm bu özelliklere rağmen Huawei Mate X 2.600 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. 


] }

Yorum yapın