İstanbulkart Yerine Akıllı Telefon Uygulaması

Cep telefonları İstanbulkart oluyor! İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan BELBİM A.Ş. tarafından geliştirilen bir uygulama ile akıllı telefonlar İstanbulkart olarak kullanılabilecek.

[infobox color=”#1e73be”]İstanbulkart Yerine Geçecek Uygulama Ne Zaman Kullanılmaya Başlayacak?[/infobox]

Mart ayında pilot uygulamaya başlanması öngörülen uygulama ile istanbullular istanbulkartları olmasa da toplu taşımadan faydalanmaya başlayacaklar. İstanbulkart yerine geçecek uygulamanın ilk olarak metrobüslerde kullanılmaya başlanması düşünülüyor.

[infobox color=”#dd3333″]İstanbulkart Uygulaması Nasıl Kullanılır?[/infobox]

BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz’in açıklmasına göre akıllı telefonların istanbulkart yerine kullanılması şu adımlarla gerçekleşecek.

İndir – Yükle – Okut – Geç

İstanbulkart Uygulaması Nasıl Kullanılır? Tüm detaylarıyla resimli ve videolu anlatım için buraya tıklayın.

İndir: Uygulamayı ceptelefonumuza indiriyoruz.

Yükle: Uygulamamıza bakiye yüklüyoruz.

Okut: Akıllı telefonumuzla karekodu okutuyoruz.

Geç: Seyahatimize başlıyoruz.

Uygulamaya kredi kartı ya da banka kartıyla yükleme yapılabilecek ve mevcut bakiyenizi istediğiniz zaman görebileceksiniz. Yükleme için talimat oluşturarak düzenli ödemeler yapmak da mümkün. Ayrıca uygulama, tüm hareketlerinizi görmenizi de sağlıyor.

Uygulamanın Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım hizmetlerinde değil, zamanla belediyenin tüm hizmetlerinde kullanılabileceğini ifade eden Karadeniz, aynı uygulamanın müzelerde de geçerli olabilmesi için çalıştıklarını söyledi.

İstanbulkart yerine geçecek telefon uygulamasının kullanılmaya başlamasıyla birlikte istanbullular artık ceplerinde fazladan plastik bir kart taşımak zorunda kalmayacaklar.


] }

Yorum yapın