Twitch Hesabı Silme Yöntemleri Nelerdir?

Twitch hesabı silme için pek çok yöntem bulunuyor. Dünyanın en büyük dijital yayın platformu olan Twitch, kolay hesap açma olanağı sunarken, kullanıcılara hesaplarını silme ya da istedikleri zaman geri açmak üzere hesaplarını dondurma imkânı sunuyor. Twitch hesabı silindiği zaman, kullanıcıların verilerini sonsuza kadar yok ediyor.

Twitch Nedir?

Twitch, insanların sanki televizyondan yayın yapar gibi kullanabildikleri bir platformdur. Özellikle online oyun oynayan kişiler tarafından kullanılan bu platform, kullanıcılarının para kazanabilecekleri bir mecradır. Her türden oyun oynayan kişilerin yayın yapabildiği ve isteyen herkesin üyelik alarak bu yayınları izleyebildiği internet sitesi, dünyada en çok tıklanan sitelerden biridir. 10 yıldan daha uzun süredir oyuncuların ortak buluşma platformu olan Twitch, günde 30 ila 40 milyon kişi tarafından ziyaret de ediliyor.

Windows, Mac, PlayStation 3, PlayStation 4 ve Xbox 360 konsollarına sahip olan bütün oyuncular, bu internet sitesi üzerinden yayın yapabilirken dilerlerse kendi seslerini de bu yayınlara gömebiliyorlar. Amerika merkezli olan Twitch sitesi, Türkçe de dahil olmak üzere pek çok dilde yayın imkânı sunuyor. Kullanıcılar, siteye bağlandıkları IP adresinin bulunduğu coğrafya fark etmeksizin istedikleri dilde yayınları da izleyebiliyorlar. Bu anlamıyla, bu internet sitesinin Youtube’da olduğu gibi bir çalışma mantığı bulunuyor. Twitch, yayın yapan kişilerin direkt olarak para kazanabildikleri bir sosyal medya platformu. Yayın yapan kişiler, direkt olarak kullanıcılar tarafından yayın sırasında bağış alabiliyorlar. Ancak bu platformun kullanıldığı ülkeler arasında, Türkiye’de yaşayan kullanıcılar bu bağış yolunu pek tercih etmiyorlar.

Ayrıca Trendyol hesabı silme bilgilerine de bakabilirsiniz.

Twitch Ortaklığı Nedir?

twitch ortakligi nedir

Twitch ortaklığı, yayıncılara sunulan para kazanma olanaklarından biri. En az 5000 abonesi olan kullanıcılar,  Twitch ile ortaklık kurarak bu yolla para kazanabiliyorlar. Yüksek sayıda abonesi olan kişiler, Twitch’e ortaklık teklifinde bulunabiliyorlar. Eğer kullanıcıların teklifleri kabul edilirse, hesapları üzerine subscriber adında yeni bir buton ekleniyor. Bu butonun eklenmesinin ardından, bu butona sahip diğer kullanıcılar, bu Twitch hesabı üzerine 4 dolar karşılığında abone olabilirler. Twitch bu abonelikler üzerinden, ortaklık yaptığı kullanıcıya para öder ve kullanıcı bu yolla para kazanabilir. Twitch’e resmi internet adresi üzerinden ulaşan herkes abone olabilmekte ve belli bir kemik kitleye ulaşan herkes de ortaklık kurabilmektedir.

Twitch Hesabı Nasıl Dondurulur?

Twitch hesabı dondurmak, her zaman daha iyi bir seçenektir. Çünkü, Twitch hesabı silindikten sonra, kullanıcıya ait bütün veriler sonsuza kadar kaybolmaktadır. Twitch hesabınızı tekrar kullanmak istediğinizde, tüm verilerinizin olduğu gibi önünüze gelmesi ve hesabınızı hiç kapatmamışsınız gibi kullanabilmeniz için dondurmanız gerekmektedir. Hesap dondurmak için şu adımlar izlenir:

 • Hesabını dondurmak isteyen kullanıcılar, öncelikle şu adresi ziyaret etmelidir: https://www.twitch.tv/user/disable-account
 • Bu adresi ziyaret etmek için açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre girilerek hesaba erişilir.
 • Bu bağlantıda, kullanıcıdan vermesi istenen bazı bilgiler vardır. Bu bilgiler verildikten sonra, ekranda hesabınızı neden dondurmak istediğinize dair yazı yazabileceğiniz bir bölüm çıkar. Bu bölüm isteğe bağlı olarak doldurulabilir.
 • Bu işlemin de ardından “hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıklanır.

Hesabını donduran kişiler, hesaplarına tekrar erişim sağlamak istediklerinde, Twitch ile e-mail üzerinden iletişime geçmelidirler. Bunun için, [email protected] adresine, kullanıcının kararının değiştiğine dair bir e-posta atılır ve kullanıcı, hesabını tekrar aktif hale getirmek istediğini beyan eder. Bu mailin ardından, bir hafta içinde hesap tekrar aktif hale getirilir ve kullanıcıların kişisel bilgi ve verileri tekrar kullanıma açılır.

Twitch Hesabı Silme Yöntemleri

Twitch hesabı silme, kişisel verilerin ve o güne kadar hesap üzerinde yapılmış tüm işlemlerin, ulaşılan tüm abonelerin ve oluşturulan izleyici kitlesinin kaybedileceği anlamına gelmektedir. Bu sebeple, hesabını silen kişilerin tekrar bu hesaba erişim sağlayamayacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Twitch hesabı silmek için şu adımlar izlenir:

 • Hesabını silmek isteyen kişiler, öncelikle şu adrese giderek oturum açarlar: https://www.twitch.tv/user/delete-account
 • İsteğe göre, hesabın neden silindiğine dair verilen açıklama kısmı doldurulabilir.
 • Bu işlemin ardından “Hesabımı sil” butonu tıklanır ve kişisel veriler sonsuza kadar yok edilir.

Twitch, dünya çapında bağımlılık derecesinde kullanılan bir uygulama olduğu için, Twitch yönetimi, pişman olan ve hesabını tekrar aktif hale getirmek isteyen çok fazla kişiden mail almaktadır. Bu sebeple, hesap silme işlemi 90 gün süreyle gerçekleştirilmez. Verilerin sonsuza kadar kaybolması, abonelerin ve aboneliklerin bir daha erişilebilir olmaması sebebiyle, hesabını sildiği için pişmanlık yaşayacak olan kişiler, hesaplarını silmelerinin ardından 90 gün içinde, hesaba tekrar giriş yaparlarsa hesabı silme işlemi iptal edilir. Bunun için Twitch sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak yeterlidir. Bu işlemin ardından, sanki hesabınız hiç silinmemiş gibi, tüm veriler yüklü şekilde kullanılmaya devam eder.

Twitch Hesabını Silmek Ne Demek

twitch hesabini silmek

Twitch hesabını silmek, kişilerin ilerde uygulamada yapmak istedikleri faaliyetleri de etkilemektedir. Twitch hesabını silmek şu anlamlara gelmektedir:

 • Hesap silme işlemi geri döndürülemez bir işlemdir. Twitch’in kullanıcılarına sağladığı 90 günlük süre de geçtikten sonra, bir daha o kullanıcı hesabına erişim sağlanamaz.
 • Silinen hesapların kullanıcı isimleri, bir daha kullanılamaz. Yeni bir hesap açılıyor ve eski hesap tamamen silinmiş bile olsa, bu kullanıcı ismi Twitch’in veri tabanına kayıtlı olduğu için, kimse tarafından kullanılamaz.
 • Hesabın silinmesinin ardından, hesabını silen kullanıcı bir hesaba sahip olmadan da canlı yayınları izlemeye devam edebilir. Ancak, hiçbir kanala ya da hesaba abone olamayan kullanıcı, platformun kendi kullanıcılarına verdiği Chat imkanından da yararlanamamaktadır. Bu imkanlardan yararlanmak için yeniden hesap açılması gerekmektedir.
 • Twitch hesabının silinmesinin ardından, kullanıcının abonelikleri yani ilgi alanları için yapmış olduğu sanal birikim de yok olur. Bu sebeple, kullanıcılar hesaplarını silmeden önce, abone oldukları kullanıcıların hesap isimlerini başka bir yere kaydederek kaybolmasını engelleyebilirler.

Pinterest hesabı silme hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Twitch Abonelerini Artırma Yolları?

Twitch abonelerini artırmak, daha iyi bir yayın deneyimi yaşamanız ve kendinizi bu platform içinde geliştirmeniz için gereklidir. Abonelerini artırmak isteyen bir Twitch hesabı sahibiyseniz, şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Yayınlar, kimse izlemese bile istikrarlı şekilde devam ettirilmelidir.
 • Başka yayıncılarla birlikte ortak yayınlar yapmak, henüz sizden haberi olmayan insanların da sizi görmesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple, her aman başka yayıncılarla iletişimde olmalı ve ortak yayın imkanlarını değerlendirmelisiniz.
 • Türkiye’de oyun oynayan kişilerin çoğunlukla tercih ettiği CS: GO gibi popüler oyunları yayınlayarak kısa sürede pek çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Öncelikle popüler olan oyunları profesyonel şekilde oynayıp, hesabınız daha çok kişiye hitap ettikçe hesabı kendi içinde özelleştirebilirsiniz.
 • Hesabınızda bulunan özel alanların doldurulması, sizin bu konuda profesyonel olduğunuz ve yayın işini ciddiye aldığınız anlamlarına gelmektedir. Bu sebeple, kullanılan ekipmanlar, bağışçılar ya da kişisel bilgiler gibi bölümleri boş bırakmamanız önem arz etmektedir.
 • Twitch üzerinden yapılan yayınları takip eden kullanıcılar, etkileşime ve yayıncı ile iletişimde olmaya önem vermektedirler. Bu sebeple, Chat kısmını kontrol ederek sizi takip eden kişilerle iletişim içinde olabilirsiniz. İnsanlarla iletişim içinde olmak ve sordukları soruları cevapsız bırakmamak, onlara ulaşmanın en etkili yoludur. Bunun için gerekirse, ikinci bir ekran kullanılabilir.

] }

Yorum yapın