2020 En İyi Android Strateji Oyunları Listesi (9 Öneri)

Android cihazlar için strateji oyunu önerisi arıyorsanız sizler için en beğenilen oyunların listesini hazırladık. Android strateji oyunları listesi 2020 yılıyla yeni yayınlananlarla daha da genişledi. Birkaç yıl öncesinin PC versiyonları seviyesinde grafiklere sahip mobil versiyonlar, sizleri adete telefonlarınıza kilitleyecek.

Towsmen

En ufak yerleşim birim olan köyden başlayarak koca bir imparatorluk olmak isterseniz size uzun vadeli bir eğlence sunan Towsmen’i tercih edebilirsiniz. Google Play strateji oyunları içerisinde en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Towsmen’de hem yağma yapacaksınız hem de düşmanlarınız tarafından köyünüz yağmalanacak.

Age of Civilization 2 Lite

Age of Civilization

Mobil strateji oyunları içerisinde en çok tercih edilen yapım olan Age of Civilzation’ın ikinci versiyonu da yoğun ilgi gördü. Türkçe dil desteği de bulunan oyununun Lite versiyonunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android En İyi Futbol Oyunları

SimCity Buildlt

Mobil şehir kurma oyunları içerisinde en ünlüsü olan Simcity serisinin Buildlt versiyonu oldukça keyifli bir seçenek olabilir. Şehrinizi kurup geliştirmek için strateji geliştirmeniz gereken oyunda birçok detay düşünülmüş. Bir şehirde bulunması gereken birçok detayın yer aldığı oyunla eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Forge of Empires

Çağlar arasında geçiş yaparak zamanın da sanalda ilerlemesini istiyorsanız Forge of Empires doğru bir tercih olabilir. Taş devrinden başlayarak günümüze kadar ilerleme sunan oyunda şehirler kurarak güçleniyorsunuz. Üretim ve ittifaklarla güçlenme esasına dayanan oyun oldukça kaliteli bir ara yüze sahip.

King Rivals

Kale savunma ve kuşatma oyunlarını seviyorsanız King Rivals tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Bire-bir maç gibi düşünebileceğiniz oyunda sizin ve rakibinizin kaleleri var. İsterseniz askerlerinizle savunma yapabilirsiniz isterseniz de karşı kaleyi kuşatabilirsiniz. Rakibinin kalesini patlatan oyunu kazanıyor.

Dawn Of Titans

dawn of titans

Gerçek dışı varlıklardan oluşan strateji oyunları oynamak istiyorsanız Dawn of Titans’ı deneyebilirsiniz. Gerçek oyunculara karşı oynanan Dawn of Titans, Android strateji oyunları içerisinde belki de en kaliteli grafiklere sahip yapım.

Clash of Clans

En çok oynanan mobil strateji oyunları listesinde her zaman zirvede yer alan Clash of Clans, 50 milyonu aşan oyuncuya sahip. Köyünüzü geliştirme esasına sahip oyunda dünyanın birçok noktasından oyuncularla ittifaklar kurarak büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android En İyi Yetişkin Oyunları

Grepolis

Hikayesini Yunan mitolojisinden alan Grepolis, antik dönem Yunan inançları üzerine kurulmuş bir oyun. Yunan tanrılarından birini seçerek oyuna başlıyorsunuz ve şehrinizi kurarak geliştiriyorsunuz. Grepolis, klasik strateji oyunlarından farklı hikayesiyle oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Auto Chess

Belki de listedeki en farklı oyun Auto Chess. Satranç kuralları üzerine kurulmuş bir oyun olan Auto Chess’de 8 kişilik bir takım oluşuyor. Size düşen karakterler ile birlikte rakip takımla savaşıyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte aynı takımda oynayabileceğiniz Android strateji oyunu, oldukça iyi bir seçenek.


] }

“2020 En İyi Android Strateji Oyunları Listesi (9 Öneri)” üzerine 9 yorum

  1. Yeni strateji oyunları bir türlü eski tadı veremiyor. Arasıra android strateji oyunu çıkmış mı diye bakıyorum kaliteli oyun bulmakta zorlanıyorum. Google play’den indirmelik oyun söyleyin

    Cevapla
  2. strateji benim işim hepinizi dümdüz ederim 😀 samsung telefonumla oynuyorum çok zevkli oluyor strateji oyunu zeka işi. varsa kapışacak her türlü kapılalım 😀

    Cevapla
  3. clash of clans eskiden çok iyi strateji oyunuydu. android için daha güzel oyunlar çıktı. sırayla denicem teşekkür ederim hacı

    Cevapla

Yorum yapın